Naše nová tipovačka je určená pouze pro naše registrované čtenáře. Přidejte se zdarma a porovnávejte se s ostatními.

Bale v úterý trénoval
Gareth Bale sice v pondělí kvůli chřipce vynechal trénink, v úterý již byl ale přítomen a rozdával úsměvy na všechny strany. Důležitý hráč Realu by tak měl být připraven na klíčový duel s Bayernem.
21.04.
První semifinále bude řídit Webb
Angličan Howard Webb bude hlavním rozhodčím středečního semifinále Ligy mistrů mezi Realem Madrid a Bayernem Mnichov. Bilance Bílého baletu s tímto sudím: 3 výhry, 2 remízy a 1 prohra.
20.04.
Castilla v krizi
S rezervním týmem Realu Madrid to začíná vypadat bledě. V sobotu Castilla doma prohrála 0:1 se druhým Eibar. V posledních pěti zápasech třikrát prohrála a dvakrát remizovala. Aktuálně je na 19. Segunda División, což je sestupová pozice.
18.04.
Trofej z Copa del Rey je na Bernabéu
Fanoušci si mohou na Santiago Bernabéu prohlédnout trofej, kterou hráči Realu Madrid ve středu vyhráli. Už je vystavená na stadionu.
11.04.
Od 13:00 semifinále Youth League
Nejen A-tým, ale i dorostenci Realu Madrid jsou v semifinále Ligy mistrů. Mladíci Bílého Baletu odehrají svůj duel proti Benfice v UEFA Youth League dnes od 13:00. V mládežnické soutěži se nehrají odvety, proto vítěz postoupí rovnou do finále. Zápas vysílá Eurosport.
10.04.
Iker Casillas se dostal do nejlepší jedenáctky LM pro tento týden
Čtvrtfinálové zápasy Ligy mistrů jsou odehrány a už víme, které týmy se dostaly do semifinále. Real Madrid v něm nechybí a může za to poděkovat především Ikerovi, který tým hodně podržel. A právě Iker Casillas se dostal do nejlepší jedenáctky Ligy mistrů tohoto týdne. Celá sestava vypadá následovně: Iker Casillas (Real Madrid) - Philip Lahm (Bayern Mnichov), Gary Cahill (Chelsea), Mats Hummels (Borussia Dortmund), Filipe Luis (Atlético Madrid) - Koke Resurrección (Atlético Madrid), Oliver Kirch (B. Dortmund), Andre Schurrle (Chelsea) - Arjen Robben (Bayern Mnichov), David Villa (Atlético Madrid) a Marco Reus (B. Dortmund).
09.04.
Cristiano Ronaldo podstoupil další vyšetření
Cristiano Ronaldo ve středu podstoupil další vyšetření kolene a teď se čeká na výsledky. Real Madrid v sobotu čeká ligový zápas s Almeríí a Carlo Ancelotti by uvítal, kdyby byl jeho útočík v pořádku a mohl do tohoto zápasu naskočit.

Real Oviedo vs. Real Madrid
<FOTO, VIDEO> Real Madrid zavítal v prvním přípravném zápase na novou sezonu na hřiště Realu Oviedo, které přehrál rozdílem třídy. Výsledek 5:1 i se značně oslabeným týmem tak byl zcela zasloužený.

Real Madrid vyslal do prvního poločasu spíše Castillu. Jedinými zástupci madridského ‘áčka‘ byli pouze Adán, Granero, který nastoupil s kapitánskou páskou, a nyní už Morata. Zbytek tvořili hráči madridské akademie.

Většina prvního poločasu nic akčního nepřinesla. To, kde se lámalo skóre, se vměstnalo do minima. Částí tohoto minima byla i akce 9. minuty, kdy si nadýchaný centr z hloubi vlastní půle na jedničku zpracoval Lucas Vasquez a otevřel skóre zápasu.

Dále pak zmiňme snad jen bezpečnou střelu Juanfrana z hranice vápna, kterou však Dani Barrio vyrazil na roh. To se stalo ve 23. minutě. Ve 35. minutě si povodil obránce Ovieda Morata a vystřelil, avšak žádné větší nebezpeční soupeři nehrozilo.

Real pokračoval v zodpovědné hře a soupeře pouštěl do šancí jen ojediněle. Naopak Los Merengues sami zahrávali velké množství rohových kopů. V první půli jich nastřádali celkem 6, oproti jednomu soupeřovu.

Závěr prvního poločasu byl opravdu rušný. Ve 39. minutě dostal nádhernou přihrávku mezi obránci Rus ve službách Castilly Denis, s obránci neměl sebemenší problém a zvýšil na 2:0 pro Real. Real se i po gólu cpal dopředu, z čehož vyplynula střela Álvara Moraty, která však neměla potřebnou razanci a gólman s ní neměl problém.

Jen o dvě minuty později po druhém zásahu na kraji pokutového území nad míčem několikrát nohama zašvihal Lucas Vasquez a poslal míč před branku, kde si ho do vlastní sítě omylem srazili obránci Realu Ovieda. V prvním poločase se nic dalšího nestalo a Real Madrid tak do kabin odcházel s tříbrankovým vedením. Trefili se Lucas Vasquez, Denis a do vlastní sítě také Pascual Puente.

Do druhé půle nastoupil Real Madrid v úplně jiném složení. Na hřiště vběhli Jesús Fernandez, Varane, Fabinho, Nacho, Lass, Callejón, José Ríos, Di María a Higuaín, tedy hned 9 z 11 připravených náhradníků. V bráně Adána vystřídal Jesús Fernandez. Zatímco v prvním poločase hráli až na výjimky hráči Castilly, ve druhém poločase se poměr sil mezi zástupci A týmu a Castilly přibližně vyrovnal. A na hřišti to hned bylo vidět (První poločas vypadal podle skóre jasně, avšak neoplýval takovou kvalitou, jako ten druhý).

Krátce po začátku druhého poločasu vyslal Di María brankáři domácích svou navštívenku. Míč však bránu minul. Chvíli poté se totožně uvedl i Gonzalo Higuaín, avšak s tím rozdílem, že proti jeho pozemní střele musel gólman zasahovat.

V 52. minutě se Oviedu podařilo snížit. Centr z hloubi soupeřova pole hlavou přizvedl Varane, což zaskočilo Jesúse mířícího proti míči. Matar Diop pak neměl problém brankáře obejít a poslat míč do sítě. Jesús se tak z čistého konta dlouho neradoval. Situaci o chvíli později, kdy Jesús trefil míčem soupeřova útočníka do slabin, ale neberme jako odplatu za obdržený gól.

Tři minuty po snižující brance se opět mohli radovat fanoušci ‘bílého baletu‘. Obránci Ovieda zahráli pod tlakem míč až k brankáři, kterému zpracování trvalo déle, než bylo nutné. Toho využil Ángel Di María, který ho o míč obral a téměř totožně, jako Diop na druhé straně, zvýšil na 4:1.

Zběsilá desetiminutovka byla dokonána penaltou proti Realu Madrid. V pokutovém území zahrál rukou Nacho a sudí po menším váhání ukázal na značku pokutového kopu. Míč si přichystal Manu, ale na co při tom myslel, nám nejspíše zůstane utajeno. Ledabyle kopnutou penaltu Jesús vytěsnil.

I Jesús mohl zpytovat svědomí, stejně jako gólman Ovieda na druhé straně o chvíli předtím. Zpětnou přihrávku zpracovával přesčas, měl však štěstí, že soupeřův útočník už střílel z velkého úhlu a trefil pouze boční síť. Před střídáním domácích hráčů se ještě Gonzalo Higuaín ocitl ve své druhé nejoblíbenější pozici po střílení gólů. Sudí ho nachytali při přebírání míče za obranu v ofsajdu.

Okolo 70. minuty se do dvou příležitostí dostali také domácí. Tu první společnými silami zlikvidovali Nacho a Jesús. Druhá byla značně nebezpečnější, avšak skvěle vypracovanou šanci domácí zahodili, když se adresátem míče místo brankové sítě stal nejmenovaný fanoušek v 7. řadě za brankou.

V 72. minutě připravil trenér Félix Sarriugarte pětinásobné střídání.  Změny však ku prospěchu věci z pohledu Ovieda rozhodně nebyly. Už minutu poté se totiž do šance vřítil Higuaín, který obloučkem přehodil gólmana Barria. Míč odražený od tyče zpět do pole následně do branky dopravil Di María a připsal si svůj druhý gól v zápase.

Ihned po gólu dohrál na opačné straně Jesús Fernandez a v bráně Realu Madrid ho vystřídal Fernando Pacheco. Skončil taky Esteban Granero, místo kterého na hřiště přišel Álvaro López.

Před koncem utkání madridští zahrozili ještě dvakrát, když ústřední postavy těchto akcí hráli Gonzalo Higuaín a poté pokutovým územím kličkující Ángel Di María. V poslední pětiminutovce už k ničemu závažnému nedošlo. První přípravný zápas Realu Madrid na novou sezonu tak skončil 5:1 s jasnou kontrolou nad hrou v podání Madridských.

Tým se ještě dnes vrátí do Madridu, kde setrvá až do 27. července. V ten den se tým vypraví do Portugalska, kde se v rámci 5. ročníku Eusebio Cupu utká s domácí Benfikou. Poté už bude následovat odlet do Spojených států s již pravděpodobně uzavřenou soupiskou na novou sezonu.

Sestřih utkání
Cara
Logo
Skóre Matar Diop 52.  Lucas 9., Denis 38., Airton Sanz (vlastní), Di María 55. a 74. Skóre
SESTAVY
První poločas: Dani Barrio - Candela, Juanpa, Negredo, Owona- Aitor Sanz, Pascual, Íker Alegre, Martins - Manu Busto a Diego Cervero.
Hrající náhradníci: Jandrín, Jairo Cárcaba, Coutado, Rúa, Chapi, Jaime, Lennin, Adrián, Efrén a Borja.
  První poločas: Adán - Juanfran Moreno, Iván, David Mateos, Casado - Mosquera, Álex, Granero, Lucas, Denis - Morata.
2. poločas: Jesús (76. Fernando Pacheco) - Fabinho, Varane, Nacho, Ríos - Álex, Lass - Callejón, Granero (80' López), Di María - Higuaín.

Rozhodčí: José Ramón Alonso de la Lama | Stadion: Nuevo Carlos Tartiere (12 000 diváků)
Výkop: 24.07.2012 - 19:45
Klíčová slova: real oviedo, report, příprava