Reus do Realu?
Portál Goal.com má jasno. Podle něj Marco Reus opustí Borussi Dortmund a přestoupí do Realu Madrid i přes zájem Manchesteru United a Bayernu Mnichov.
13:55
Legendární Gento slaví narozeniny
Francisco Gento dnes slaví krásné 81. narozeniny. Množství jeho významných trofejí je až k neuvěření, hned 6x stanul na první příčce Poháru mistrů evropských zemí. A dokázal jej hned při jeho premiérovém konání vyhrát. Tedy v sezoně 1955/56. Real Madrid je v současnosti tedy týmem, který v této významné soutěži dokázal jako první a zároveň i poslední zvítězit.
20.10.
Bale si připomíná slavný hattrick
Bale slaví výročí 4 let od památného hattricku. 20.10.2010 šokoval svět, když v dresu Tottenhamu nastřílel Interu Milán hattrick v Lize mistrů. Navíc v Itálii. Na výhru to nestačilo, Inter zvítězil 4:3.
20.10.
Ramos v čele karetních hříšníků
Sergio Ramos dál rozšiřuje svou bohatou karetní sbírku. I přes své zranění a následnou herní absenci stihl od začátku sezony posbírat celkově 6 žlutých karet. Na druhém místě se umístil Daniel Carvalaj, který má žluté karty tři. Ramosův stoperský kolega Pepe má překvapivě pouhou jednu žlutou a Raphael Varane dokonce ani jednu.
20.10.
Ital Nicola Rizzoli odřídí zápas Realu v Liverpoolu
Středeční zápas Ligy mistrů proti Liverpoolu na Anfieldu bude řídit Nicola Rizzoli - italský sudí, který měl na starosti finále mistrovství světa 2014.
20.10.
Carlo Ancelotti slaví úspěch
Lodivod Realu Madrid si rozhodně nemůže stěžovat na nedostatek branek. Tým pod jeho vedením dosáhl hranice dvou set gólů. K pokoření tohoto milníku potřeboval pouhých 73 zápasů. Na jeden tedy připadá 2,7 branky.
19.10.
Iker Casillas na nepříjemné třinácté příčce
Iker se prozatím drží po sedmi odchytaných zápasech na třinácté pozici mezi brankáři. Inkasoval 8 branek a jeho průměr je 1.14 zásahu na zápas. Toto číslo se stává i velice nelichotivou vizitkou naší obrany. Na první příčce vévodí Claudio Bravo z Barcelony, který neobdržel po osmi zápasech ani jeden gól. Do dnešního dne celkově zasáhlo do hry 29 brankářů. Keylor Navas se drží na sedmé příčce s průměrem branky na zápas, nicméně do ligového dění zasáhl pouze jednou.

Aktuální nabídka tipovačky
Tipovačka zdarma
Naše nová tipovačka je určená pouze pro naše registrované čtenáře. Přidejte se zdarma a porovnávejte se s ostatními.

Valencia

Stadion: Santiago Bernabéu (74 000 diváků)
Rozhodčí: Delgado Ferreiro
Střelecká listina
Gonzalo Higuaín (10.)Jonas (42.)
Reportáž utkání
Pepe a Roberto Soldado
Úvodní zápas ligy se úřadujícímu mistrovi nepodařil podle představ. Domácí remíza je i proti Valencii ztrátou.

Na Real Madrid dnes nečekal lehký soupeř. Valencia je nevyzpytatelná, a kdyby někdo před zápasem řekl, co vše se dnes stane, tak by mu asi nikdo neuvěřil, protože dnes se opravdu děly věci. Nešlo tak ani o předvedenou hru jako o starost o hráče na hřišti.

Ještě před samotným zápasem provedla čestný výkop španělská taekwondistka Brigitte Yagüe, která na olympiádě v Londýně získala zlatou medaili.

Dnes určitě všechny překvapil José Mourinho, který se hodil do gala a na dnešní zápas přišel v obleku a měl i kravatu. Jen sako si nechal doma, protože v Madridu dnes bylo opravdu vedro.

Od samého začátku bylo vidět, že má Real Madrid jasnou převahu, ale oba týmy byly opatrné a navíc vše zhoršovala teplota, protože tou dobou bylo v Madridu kolem 34  °C.

V prvních minutách na bránu vystřelil Cristiano Ronaldo i Mesut Özil, ale jejich střely letěly vedle. V 10. minutě udělal všem fanouškům Realu Madrid radost Gonzalo Higuaín, který dostal Los Blancos do vedení. Jeho gól byl poněkud úsměvný, protože se mu podařilo umístit míč do brány až napotřetí, protože předtím trefil dvakrát brankáře a míč se k němu pokaždé vrátil, ale nakonec to tam spadlo.

O něco později to z dálky zkusil Xabi Alonso. Byla to pěkná střela, ale škoda, že letěla vedle. Valencia si v prvním poločase nevytvořila skoro žádné šance a její hráči nebyli vůbec nebezpeční.

Fotogalerie ze zápasu

Gonzalo Higuaín střílí na gól Cristiano Ronaldo Jonas Trenér Valencia Mauricio Pellegrino a José Mourinho

V zápase nastalo několik okamžiků, kdy všem fanouškům zatrnulo a s obavami čekali, jestli budou hráči v pořádku. Poprvé k tomu došlo ve 32. minutě, kdy Feghouli kopl Sergia Ramose do hlavy. Od Feghouliho to nebylo úmyslné, ale jelikož hrál vysokou nohou, tak vyfasoval žlutou kartu. To Sergio byl na tom hůř. Nějakou dobu ležel na hřišti, protože byl otřesený, ale potom vstal a za postranní čarou byl ošetřený lékařem. Z čela mu tekla krev, tak mu ránu zalepili a naštěstí mohl dál hrát.

Pomalu se blížil poločas a všichni si říkali, že ve druhé půli Real ještě nějaký gól určitě přidá, ale ve 42. minutě kopala Valencia po faulu standardku a Iker si šel pro míč, ale bohužel po něm šel i Pepe. I když si Iker zakřičel, že míč má, tak už srážce zabránit nedokázal. S oběma to vypadalo velmi špatně. Pepe měl rozbitou hlavu, ale poločas dohrál. Ránu mu zalepili a obvázali obvazem a vrátil se zpět na hřiště. Vypadalo to, že Iker na tom bude hůř, protože vystřídat odmítl a zbývající tři minuty sice dohrál, ale bylo na něm vidět, že mu není zrovna nejlíp a navíc byl zelený jak ringle. Ke všemu ještě Real Madrid z této standardky inkasoval a Valencia tak vyrovnala na 1:1.

Ve druhém poločase byl Real Madrid opět tím lepším týmem, ale gól se mu už nepodařilo vstřelit. Valencii se to povedlo, ale gól nebyl kvůli ofsajdu uznaný. Gonzalo Higuaín ještě orazítkoval břevno, ale další gól ne a ne dát.

Real Madrid tak získal 1 bod a určitě to není to, co všichni očekávali. Hra dnes nebyla nic moc a doufejme, že to ve čtvrtek bude o moc lepší, protože Real Madrid čeká zápas proti Barceloně. Nejdůležitější teď ale je, aby byli hráči v pořádku.

Vydáno: 19. 08. 2012 21:13 | Autor: Lulinka