Fotbal.zvoleje.cz

novinky
17:21
Illarra je zpět
Záložník Realu Madrid Asier Illarramendi, který kvůli zranění nebyl v nominaci na zápas v Eibaru, se již připojil k týmu. Bílý balet se tak i se španělským záložníkem připravuje na zápas Ligy mistrů na půdě Basileje.
19.11.
Ancelotti odtrénuje 50. zápas v La Lize
Trenér Realu Madrid Carlo Ancelotti se dočká v sobotním zápase na půdě Eibaru malého jubilea. Duel proti nováčkovi bude pro něj v roli trenéra Bílého baletu 50. odkoučované utkání v La Lize. Italský stratég se může zatím pochlubit bilancí 36 výher, 6 remíz a 7 proher. Madridistas doufají, že po víkendu přibude jedno vítězství.
09.11.
Cenná remíza Castilly
Rezerva Realu Madrid uhrála remízu 2:2 na půdě Las Palmas B. Castilla byla v roli menšího outsidera a po 45 minutách prohrávala 2:0. Ve druhém poločase ale vyrovnali Raúl de Tomás a Benavente. Rezervní tým Realu je po 12. kolech na 12. mistě Segunda División B skupina 2.
09.11.
Ramos králem obrany
Sergio Ramos byl nejpevnějším článkem defenzivy v sobotním ligovém utkání. Nasbíral nejvíce dotyků s míčem z celého týmu, celkově 75, byl nejsilnějším ve vzduchu, 4 vyhrané souboje a následně nejlépe nahrávajícím obráncem, přesnost přihrávek se vyšplhala na 87,1%. K tomu všemu si připsal důležitou branku.
08.11.
Tragédie v rodině legendárního Huga Sáncheze
Ve věku pouhých 30 let zemřel ve svém domě Hugo Sánchez Portugal, syn legendárního útočníka Huga Sáncheze. Podle informací deníku AS je příčinou smrti otrava plynem. Na místě tragédie byla údajně nalezena také jeho žena. Upřímnou soustrast!
07.11.
Jesé trénoval s týmem
Skvělá zpráva přiletěla v pátek z Madridu. Talentovaný záložník či útočník Jesé se po svém dlouhém zranění konečně zapojil do tréninku se zbytkem týmu.
06.11.
Kroos s Modrićem vévodí ligovým statistikám
Luka a Toni dokázali zkompletovat nejvíce přihrávek v celé letošní soutěži. Celkově vyslali 1250 pasů. Druhá je dvojice Rakitic a Busquets, která má na kontě číslo 1124 . Modrić uskutečnil 546 přihrávek, Kroos 704.

Aktuální nabídka tipovačky
Tipovačka zdarma
Naše nová tipovačka je určená pouze pro naše registrované čtenáře. Přidejte se zdarma a porovnávejte se s ostatními.

Real Madrid

Stadion: Nuevo Los Cármenes (22 000 diváků)
Rozhodčí: Clos Gómez
Střelecká listina
Franco Jara (5.)Cristiano Ronaldo (pen. 81.)
 David Cortés (vl. 90.)
Reportáž utkání
Cristiano Ronaldo a Dani Benítez
<VIDEO> Mistr sice porazil zachraňující se Granadu, ale dobrým výkonem se pochlubit nemůže. Na to se historie se neptá. Bodový rekord La Ligy je na dostřel. V naprostém závěru si obránce Cortéz vstřelil vlastní gól a připravil tak svůj tým cenný o bod.

Real Madrid si po čtvrteční oslavě přivodil menší kocovinu. Tým složený převážně z náhradníků měl předvést lepší výkon. Volno z obvyklé jedenáctky dostali Casillas, Ramos, a Khedira. Ligu letos poprvé okusil Antonio Adán. Po delší době si zahrál i Ricardo Carvalho.

Samotnému utkání předcházel tradiční ceremoniál vstupu jistého mistra španělské ligy. Hráči Granady přivítali soupeře uličkou, kterou mu chtěli vyjádřit úctu a pogratulovat k titulu.

Granada měla výborný vstup do zápasu. Běžela 5. minuta, Marcelo (kapitán Realu pro tento zápas) zachyboval při rozehrávce a ztratil míč. Zaváhání využil Jara, který si to rychle namířil k Adánovi. Carvalho v tu chvíli podklouzl a křídlo domácích zasunulo míč mezi nohy brankáře Realu Madrid.

Hosté se ještě ani nestačili vzpamatovat z gólu a už mohli prohrávat o dva. Útočník Ighalo však nedokázal ani na dvakrát prostřelit pozorného Adána. Obrázek hry Realu Madrid nebyl vůbec pěkný. Hosté vystřelili poprvé až po osmi minutách, jenže Ronaldo hlavou míč netrefil. První fotbalovou akci předvedl favorit až v 17. minutě, kdy Cristiano Ronaldo našel ve vápně jinak nevýrazného Kaká, který trefil míč do horních řad tribuny. Sahinova rána z dálky se mezi tři tyče také nevešla. Stejný osud potkala Ronaldova hlavička na konci prvního poločasu.

Ulička

Bojovná Granada chtěla hrát. Adán několikrát vyboxoval míč do bezpečí. Nejprve po přímém kopu soupeře, poté po dvou rozích. Střední záložníci Granero a hlavně Sahin, od kterého se čeká chytrá hra, nebyli tou správnou rovnováhou mezi útokem a ofenzívou. Di María ztrácel převážně špatnými přihrávkami často míč. Kaká jako by na hřišti nebyl.

Nebylo divu, že si Mourinho přichystal pro druhou půli změny. Xabi Alonso vystřídal Sahina, který si možná zahrál svůj poslední zápas za Real Madrid. Španěl Alonso je pro královský klub v posledních letech nepostradatelný. Tento zápas to znovu ukázal. Přílišné zlepšení však druhý poločas nepřinesl. Náhradníci Higuaín a Callejón si přeci jen vedli o něco lépe, než jejich předchůdci.

V 58. minutě měl brankář Júlio César po delší době práci. Benzema z úhlu vyzkoušel jeho pozornost. Za pár minut mohl Cristiano Ronaldo využít velké chyby krajního obránce Cortése. Pokusil se dát Césarovi jesličky, ale ten si prostor pohlídal. Poslední minuty utkání jsou pro Granadu jak z noční můry. Moises Hurtado při rohovém kopu Realu Madrid zápasnicky strhnul k zemi Ronalda a nemohlo následovat nic jiného než pokutový kop. Cristiano Ronaldo jej proměnil a vstřelil svůj 45. ligový gól v tomto ročníku.

RonaldoMarcelo

Čekalo se, že zápas skončí remízou. Běžel nastavený čas a obránce Cortés si nešikovně srazil do vlastní sítě Benzemův centr. Veliká smůla pro sympaticky bojujícího outsidera. Konec neuneslo několik hráčů Granady a dva z nich po závěrečném hvizdu viděli dodatečnou červenou kartu.

Real Madrid má nasbíráno 97 bodů. Má tedy nakročeno k rekordní „stovce“. V cestě stojí uže jen Mallorca, která si příští týden zahraje v Madridu.

Vydáno: 05. 05. 2012 22:53 | Autor: thjuks