Fotbal.zvoleje.cz

novinky
28.09.
Pepe trénoval s týmem
Real Madrid se v neděli začal připravovat na středeční zápas Ligy mistrů s Ludogorecem. Dobrou zprávou je, že se k týmu po zranění připojil Pepe a naplno s ním trénoval.
28.09.
Castilla v těžké krizi
Rezerva Realu Madrid opět prohrála. Castilla bodovala jen jednou z šesti pokusů. Tentokrát v sobotu doma prohrála 0:3 s Amorebietou.
28.09.
Basketbalisté slaví trofej
Basketbalisté Realu Madrid získali svoji první trofej v sezóně. Porazili Barcelonu 99:78 a přezvali Španělský superpohár. Nejlepším hráčem zápasu byl Llull s 21 body.
26.09.
Rekordní start Ronalda
Cristiano Ronaldo prožívá skvělý start do nového ročníku. Jeho 12 gólů z prvních osmi zápasů je dokonce Portugalcovým osobním rekordem.
19.09.
Morata je v Juventusu spokojený
Mladý útočník Álvaro Morata, který před sezonou přestoupil z Realu Madrid do Juventusu, si i přes zranění nemůže novou štaci vynachválit. „Cítím se důležitý. Miluji to tady,“ říká hráč, kterého může Bílý balet v následujících sezonách přivést zpět.
18.09.
Varane prodloužil smlouvu
Obránce Realu Madrid Raphaël Varane prodloužil s klubem smlouvu až do roku 2020. Dohodu dnes oznámily oficiální stránky Realu.
16.09.
Do mládežnické Ligy mistrů vítězně
Dorostenecký tým Realu Madrid vyhrál 2:0 úvodní zápas Ligy mistrů proti Basileji. Branky vstřelili Borja Mayoral a Jack Harper.

Aktuální nabídka tipovačky
Tipovačka zdarma
Naše nová tipovačka je určená pouze pro naše registrované čtenáře. Přidejte se zdarma a porovnávejte se s ostatními.

Oslava Sergia Ramose
V zápase dvou madridských celků dnes večer uspěl ten slavnější. Real totiž na stadionu Getafe dokázal získat všechny tři body, to především díky přesné hlavičce Sergia Ramose z první půle.

Ve 22. kole španělské La Ligy byl v plánu zápas mezi Getafe a Realem Madrid. Malé madridské derby mělo jednoznačného favorita, protože hostující Los Blancos před tímto zápasem vedli tabulku s náskokem 7 bodů a na Getafe měli 25 bodů, přičemž Los Azulones získali doposud 27 bodů. Nicméně, domácí celek byl na 9. příčce stále nevzdával možnost podívat se do pohárové Evropy. Pro Real navíc nejsou tato utkání na hřišti Getafe vůbec snadná a v poslední době tu několikrát prohrál i remizoval, takže se rozhodně bylo na co těšit.

Očekávaný start zápasu, který se hrál na Coliseu Alfonsa Péreze a pískal ho Ayza Gámez, byl ve 20:00 a v základní sestavě královského velkoklubu se objevila i dvojice Kaká s Özilem, přičemž nastoupil i Xabi Alonso, který celý týden laboroval se zraněním. Na straně druhé hrál Miguel Torres, odchovanec Realu Madrid. Další bývalí exRealisti Codina a Sarabia byli na lavčice.

První šanci měli překvapivě domácí. Varela posílal míč do vápna, Casquero nahrával Barradovi, který ovšem těsně přestřelil. Tento okamžik trochu nastartoval Los Blancos, kteří se více hrnuli do útoku. A vyplatilo se. Na jeden z rohových kopů Özila si naskočil nejvýše Sergio Ramos a bylo to 0-1. Ve 26. minutě měl zajímavou šanci Kaká po skvělé kombinaci Benzemy s Coentrãem, jenž našel právě Brazilce, ten však bohužel přepálil bránu.

Po půl hodině hry měli Los Merengues další dvě šance, nejprve hrozil Benzema a poté aktivní Mesut Özil, ani jeden však nevyzrál na brankáře Moyu. A aby toho nebylo málo, z přímého kopu pálil ještě Cristiano Ronaldo. I tady byl úspěšnější Moyá. Na druhé straně došlo také k menšímu vzruchu. Za Getas centroval Rodríguez, Valera míč prodloužil na Mikua, který ovšem hlavou těsně minul tři tyče Casillasovy brány. Do šaten se tedy šlo za stavu 0-1 pro Real.

I v druhé půli tahali za delší konec provazu hostující hráči. Hlavní postavou byl Karim Benzema, který zahodil hned tři dobré šance, zvláště v té druhé byl ve vyložené situaci po přihrávce Özila. Mezitím se ještě ke střele zpoza vápna dostal Ronaldo. Proto se také střídalo. Nejprve odešel kaká, kterého nahradil Callejón, po pár minutách přišel na hřiště ještě Higuaín, nahradil neefektivního Benzemu.

Foto

20 minut před koncem se domácí dožadovali penalty a nejspíše po právu, protože Pepe zahrál v pokutovém území rukou (FOTO). V 78. minutě měl svojí první šanci Higuaín, z úhlu ovšem jen nechal vyniknout brankáře Moyu. Chvíli před koncem se na hrací plochu místo Özila dostal Granero. El Piratovi, bývalému hráči Los Azulones, aplaudoval celý stadion. V 90. minutě padla i druhá branka, ale Cristiano Ronaldo byl při přihrávce v ofsajdu. Závěrečný tlak už hosté vydrželi a slavili vítězství 0-1.

Celkově bylo toto utkání spíše nezáživné. Nějaké šance k vidění byly, ale z pohledu fanouška to nebylo zrovna to nejlepší. Důležité tak je, že královský velkoklub bere z malého derby plný počet bodů, což mu udrží při nejmenším 7bodový náskok před Barcelonou, která hraje svůj zápas od 22:00. Výkon celku nebyl ideální, pochvalu by si zasloužili snad jen Mesut Özil a Sergio Ramos, zbytek má co vylepšovat. U Ikera Casillase těžko hodnotit, protože toho na práci moc neměl. Zklamání to bylo od Benzemy, protože z mnoha šancí nedal ani branku. Dnes se mi nelíbil ani Lass.