Fotbal.zvoleje.cz

novinky
17.12.
Ve finále proti San Lorenzo
Real Madrid už zná soupeře pro sobotní finále mistrovství světa klubů. Bude jím argentinský celek San Lorenzo, který v semifinále udolal Auckland City 2:1 po prodloužení.
14.12.
Proti Cruz Azul v Marrákéši
Semifinále mistrovství světa klubů mezi Realem Madrid a mexickým Cruz Azul se nebude hrát v Rabatu, ale v Marrákéši. Změnu potvrdila FIFA, důvodem je špatný stav hřiště v Rabatu.
13.12.
V semifinále MS Klubů proti Cruz Azul
Real Madrid už zná soupeře pro semifinále mistrovství světa klubů, které se hraje v úterý 16. 12. Po nervydrásající výhře 3:1 v prodloužení nad Sydney Wanderers jím bude mexický Cruz Azul.
13.12.
Castilla porazila béčko Realu Sociedad
Rezervní tým Realu Madrid si poradil s béčkem Realu Sociedad 3:1 a v prozatímní tabulce skupiny 2 třetí ligy poskočil na čtvrtou příčku. Góly Realu Madrid vstřelili Javi Muñoz, Lucas Torró a Raúl de Tomás
12.12.
Pepe potěšil znevýhodněné rodiny
Obránce Realu Madrid Pepe koupil ze svého 9 000 kilo jídla pro znevýhodněné rodiny ze sousedství oblasti Laz Rozas, kde portugalský reprezentant žije. Pepe jim krásným gestem chtěl zpříjemnit vánoce.
11.12.
Real slaví krásné výročí
Přesně před 14 lety, tedy 11. prosince 2000, se se stal Real Madrid oficiálně nejlepším fotbalovým klubem 20. století. Madridský gigant tehdy zvítězil zcela jasně se 42% hlasů. Druhý Manchester United a Bayern Mnichov měly jen 9%. Cenu přebíral současný prezident Florentino Pérez a legendární Alfredo Di Stéfano.
10.12.
Asier Illarramendi králem přihrávek
Illarra se proti Ludogorci činil. Dokázal porazit dokonce i obvyklého lídra těchto statistik Toniho Kroose. Připsal si neuvěřitelnou 97% úspěšnost všech pasů. Celkový počet jeho kontaktů s míčem se vyšplhal k číslu 107. I v této položce překonává výborného Kroose, který se dotkl míče v 89 případech a jeho úspěšnost činila 93,7%.

Aktuální nabídka tipovačky
Tipovačka zdarma
Naše nová tipovačka je určená pouze pro naše registrované čtenáře. Přidejte se zdarma a porovnávejte se s ostatními.

Marcelo střílí gól
<Aktualizováno> Los Blancos si opět zkomplikovali zápas, protože od 13. minuty prohrávali 1:0. Ve 25. minutě vyrovnal Marcelo a tři body Realu Madrid zajistil Cristiano Ronaldo, který se dvakrát trefil z penalty. Ti, co by chtěli proti penaltám něco namítat, mají smůlu, protože obě byly zasloužené. V závěru ještě jeden gól přidal José Callejón.

Hráči Realu Madrid do dnešního zápasu nastoupili s černými páskami na rukou a před samotným výkopem drželi minutu ticha, aby uctili památku Josého Ribota Velasca, otce tiskového mluvčího Realu Madrid Óscara Ribota, který včera zemřel.

Od samého začátku jsme viděli, že zápas bude probíhat v hodně rychlém tempu, a také se tak dělo. V úvodních minutách zápasu se do šance dostali jak hráči Realu Madrid, tak i Bilbaa. Z Realu Madrid to byl například Esteban Granero, ale jeho střela letěla přímo do náruče brankáře Iraizoza. O pár minu později to z přímého volného kopu zkoušel také Cristiano Ronaldo. Střela to byla opravdu pěkná, ale míč bohužel letěl těsně vedle. Ze soupeřů nejvíce ohrožoval Ikerovu bránu Fernando Llorente a De Marcos.

Ve 13. minutě dal Fernadno Llorente gól a všem fanouškům Realu Madrid zatuhl úsměv na rtech. Ale my jsme z posledních zápasů na takové situace zvyklí, takže jsme věřili, že Los Blancos zápas ještě otočí.

Poté to bylo jako na houpačce. V jednu chvíli se dostalo do šance Bilbao, přesněji Fernando Llorente, a za chvíli si to proti soupeřově bráně šinul Kaká, který dnes hrál opravdu dobře. Bojoval, měl hodně šancí a sem tam předvedl i nějakou tu parádičku a všichni jsme mu moc přáli, aby dal gól. Ve 25. minutě se podařilo vyrovnat Marcelovi, ke kterému se míč dostal od Karima Benzemy a Marcelo chladnokrevně zakončil.

Ve 29. minutě hrozil před Ikerovou bránou De Marcos, který toho dnes stihl opravdu hodně, ale Marcelo stihl jeho šanci zlikvidovat dřív, než se stihl připravit. 0 šest minut později se dostal do šance opět De Marcos. Iker střelu vyrazil a následující dorážku stihl zlikvidovat Sergio Ramos, který si v příštím ligovém zápase bohužel nezahraje, protože dnes dostal svoji pátou žlutou kartu.

Ve 38. minutě trefil Kaká boční síť a ve 42. minutě byl před pokutovým územím faulovaný Iker Casillas, ale rozhodčí si dával na čas a dlouho nepískal, tak musel míč uklidit do bezpečí Sergio Ramos, protože jak byl Iker faulovaný, tak nechal být míč míčem a svíjel se v bolestech. Rozhodčí dnes opravdu neměl svůj den.

Druhý poločas začal pěkně zostra, protože hned ve 46. minutě se kopala penalta proti Bilbau. V pokutovém území byl za dres stažen Kaká a Cristiano Ronaldo se nemýlil. Real Madrid tak vedl 2:1. Poté se do šancí dostávali opět naši staří známí Llorente a De Marcos, ale jejich šance stačila likvidovat obrana společně s Ikerem Casillasem.

V 68. minutě byl v pokutovém území faulován Mesut Özil, který šel sám na brankáře. Sundal ho De Marcos, který po tomto zákroku okamžitě uviděl červenou kartu. K pokutovému kopu se opět postavil Cristiano Ronaldo a zvýšil tak vedení Realu Madrid na 3:1.

V 69. minutě dal gól Mesut Özil, ale jelikož byl v ofsajdu, tak neplatil. V 76. minutě oběhl Gonzalo Higuaín brankáře a vystřelil, ale bohužel trefil jenom tyčku. V 80. minutě vystřídal Kaká José Callejón, který měl famózní nástup na hřiště, protože v 87. minutě dal gól na 4:1.

Real Madrid tak zvítězil 4:1 a i nadále si drží pětibodový náskok před Barcelonou. Dnes jsme mohli vidět krásný zápas plný krásných akcí a gólů. K nejlepším hráčům dnes určitě patřili Kaká, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos a Mesut Özil. Obrana dnes ale hodně pokulhávala. Arbeloa dnes neměl svůj den a Marcelo občas taky nestíhal a Varane nezahrál nejhůř, ale nejlepší v obraně dnes byl Sergio Ramos. Ještě bych měla jednu výtku k Lassovi. Ty jeho fauly už občas hraničí s únosností a měl velké štěstí, že některé rozhodčí neviděl, a to samé platí i o Ramosovi.

Real Madrid: Casillas - Arbeloa, Ramos, Varane, Marcelo - Granero (Lass, m.73), Xabi Alonso - Özil, Kaká (Callejón, m.78), Cristiano Ronaldo - Benzema (Higuaín, m.67).

Athletic: Iraizoz - Iraola, Javi Martinez, San Jose, Amorebieta (Ibai, m.61) -Iturraspe, Herrera, De Marcos - Susaeta (Iñigo Pérez, m.67), Llorente (Toquero, m.61) a Muniain.

Góly: 0-1, m. 13: Llorente; 1-1, m. 25: Marcelo. 2-1, m. 47: Cristiano (pen.). 3-1, m. 67: Cristiano (pen.). 4-1, m. 85: Callejón.

Rozhodčí: Antonio Miguel Mateu Lahoz

Žluté karty: 29. Cristiano Ronaldo, 57. Sergio Ramos, 74. Álvaro Arbeloa - 26. De Marcos, 47. Iturraspe

Červená karta: 66. De Marcos

Diváci: 75 000.