Mladý útočník Álvaro Morata, který před sezonou přestoupil z Realu Madrid do Juventusu, si i přes zranění nemůže novou štaci vynachválit. „Cítím se důležitý. Miluji to tady,“ říká hráč, kterého může Bílý balet v následujících sezonách přivést zpět.
Varane prodloužil smlouvu
Obránce Realu Madrid Raphaël Varane prodloužil s klubem smlouvu až do roku 2020. Dohodu dnes oznámily oficiální stránky Realu.
16.09.
Do mládežnické Ligy mistrů vítězně
Dorostenecký tým Realu Madrid vyhrál 2:0 úvodní zápas Ligy mistrů proti Basileji. Branky vstřelili Borja Mayoral a Jack Harper.
15.09.
Fanoušci napadli hráče Realu
Ve Valdebebas na hráče vždycky čekají věrní fanoušci, ale po dvou porážkách v řadě to někteří z nich neunesli. Když jel kolem čtveřice mladíků Gareth Bale ve svém autě, neváhali do jeho luxusního vozu kopnout. S fanoušky si užili i Raphaël Varane s Tonim Kroosem, kterým příznivci madridského celku nadávali.
09.09.
Luka Modrić má narozeniny
Luka Modrić dnes slaví 29. narozeniny. Feliz Cumpleaños!
07.09.
Carvajal se zranil
Obránce Dani Carvajal se zranil během tréninku reprezentace Španělska. Podle tisku si poranil levou podkolenní šlachu a jeho start v derby proti Atlétiku je nepravděpodobný.
06.09.
Pedro León nemůže hrát kvůli platovému stropu
Bývalý Madridista Pedro León doplatil na pravidla finanční fair play a nesmí hrát za Getafe. Vedení La Ligy odmítlo záložníka zaregistrovat kvůli příliš vysokému platu. Kluby smí na platy hráčů vydat maximálně 70 procent ze svého rozpočtu.

Aktuální nabídka tipovačky
Tipovačka zdarma
Naše nová tipovačka je určená pouze pro naše registrované čtenáře. Přidejte se zdarma a porovnávejte se s ostatními.

Di María a Marcelo slaví branku
<Aktualizováno> Náskok na Barcelonu zůstává po 14 odehraných zápasech šestibodový. Real Madrid zvítězil v Gijónu bez větších obtížích. Hráči Los Bancos půjdou do El Clásica v dobrém rozpoložení.

Real Madrid přiletěl na stadión El Molinón samozřejmě v roli favorita, ale proti Gijónu se mu v poslední době nedaří tolik, jak by se očekávalo. Mourinho postrádal svůj herní "faktor X". Xabi Alonso po páté žluté kartě odpočíval, jeho pozici tedy zaujal Lassana Diarra. Pravého obránce si zahrál Fábio Coentrão. Zbylá sestava Los Blancos byla podle očekávání. Horkokrevný kouč Gijónu Preciado postrádal především pravého obránce Alberta Loru, čehož později nejspíš zalitoval...

První poločas se odehrával převážně ve středu hřiště. Gijónu se sice zpočátku dobře dařilo bránit útoky Realu Madrid, ale rozehrávka mu vázla. Iker Casillas hru pozoroval nejvíce z velké dálky. O první pozdvižení se postaral sudí Iturralde González společně s lavičkou Realu Madrid. Kondiční trenér Bílého baletu Rui Faria zaprotestoval proti rozhodnutí rozhodčího a byl vykázán na tribunu.

První větší šanci obstaral v 18. minutě vynikajícím průnikem Marcelo, kterému dnes vycházela jedna klička za druhou. Na vápně našel Di Maríu, který tvrdou střelou vyzkoušel pozornost brankáře Juana Pabla.

O několik minut později se hlavní sudí znovu rozběhl k lavičce Realu Madrid s nahněvaným výrazem. Callejón viděl žlutou kartu za protesty. Mimochodem tatáž situace se v první půli ještě opakovala na druhé lavičce, karetní napomenutí viděl Bilić. Na hřišti se přiostřilo...

Po půlhodině hry si Cristiano Ronaldo vyměnil pozici s Ángelem di Maríou a výsledek na sebe dlouho nenechal čekat. Coentrão nacentroval na Di Maríu, který s potíži zpracoval, přesto k míči měl blíž pravý obránce Damián Suárez. Ten se k situaci postavil tak lehkovážně, že umožnil hráči Realu Madrid postupovat z úhlu na branku. Di María k překvapení všech nenacentroval, ale šajtlí poslal míč do brány. Juan Pablo si nepohlídal bližší tyč a úvodní gól byl na světě.

Pět minut po gólu se Madrid dostal do rychlého protiútoku, Cristiano Ronaldo se pokoušel z levého křídla najít před brankou Di Maríu, ale Portugalcův centr byl příliš vysoký. Poté se hráči Gijónu dostali k prvním střelám zápasu, ale Casillas si s oběma bez potíží poradil.

Radost týmu

V druhém poločase domácím začala více vycházet rozehrávka. Stoper Botía byl v 56. minutě v gólové šanci, ale hlavou branku netrefil. V 65. minutě se znovu předvedl Di María, který vyslal Cristiana Ronalda do gólové šance. Portugalec se nemýlil a vstřelil svůj 17. ligový gól sezóny.

Real se dostal do lepší psychické pohody, ale Sporting se stále snažil hrozit. Dobrý zápas odehrál útočník Barral, který se dostával více do hry než jeho protějšek Higuaín. Útočníkovi Realu Madrid moc nepomáhal fakt, že úkolově tvořivý Özil se na hřišti spíše ztrácel.

V 72. minutě se po perfektním pasu od Ronalda dostal ke své jediné šanci v zápasu Higuaín, ale brankáře domácích neprostřelil. O dvě minuty později zkoušel Di María vstřelit gól přímo z rohu, ale trefil břevno. Poté se na hřiště podíval Albiol. Vystřídal právě Di Maríu a Coentrão se posunul na pravé křídlo. Poté do hry zasáhl i Benzema a podle očekávání i Kaká, který si nejspíš zahraje ve středu proti Ajaxu v základní sestavě.

V 80. minutě byl po faulu na Ronalda díky druhé žluté vyloučen domácí záložník Eguren. Real Madrid předvedl v závěru ještě několik povedených akcí a výhru si pohlídal. V nastaveném čase se navíc parádně trefil Marcelo a uzavřel na konečných 0:3.