Fotbal.zvoleje.cz

novinky
19.11.
Ancelotti odtrénuje 50. zápas v La Lize
Trenér Realu Madrid Carlo Ancelotti se dočká v sobotním zápase na půdě Eibaru malého jubilea. Duel proti nováčkovi bude pro něj v roli trenéra Bílého baletu 50. odkoučované utkání v La Lize. Italský stratég se může zatím pochlubit bilancí 36 výher, 6 remíz a 7 proher. Madridistas doufají, že po víkendu přibude jedno vítězství.
09.11.
Cenná remíza Castilly
Rezerva Realu Madrid uhrála remízu 2:2 na půdě Las Palmas B. Castilla byla v roli menšího outsidera a po 45 minutách prohrávala 2:0. Ve druhém poločase ale vyrovnali Raúl de Tomás a Benavente. Rezervní tým Realu je po 12. kolech na 12. mistě Segunda División B skupina 2.
09.11.
Ramos králem obrany
Sergio Ramos byl nejpevnějším článkem defenzivy v sobotním ligovém utkání. Nasbíral nejvíce dotyků s míčem z celého týmu, celkově 75, byl nejsilnějším ve vzduchu, 4 vyhrané souboje a následně nejlépe nahrávajícím obráncem, přesnost přihrávek se vyšplhala na 87,1%. K tomu všemu si připsal důležitou branku.
08.11.
Tragédie v rodině legendárního Huga Sáncheze
Ve věku pouhých 30 let zemřel ve svém domě Hugo Sánchez Portugal, syn legendárního útočníka Huga Sáncheze. Podle informací deníku AS je příčinou smrti otrava plynem. Na místě tragédie byla údajně nalezena také jeho žena. Upřímnou soustrast!
07.11.
Jesé trénoval s týmem
Skvělá zpráva přiletěla v pátek z Madridu. Talentovaný záložník či útočník Jesé se po svém dlouhém zranění konečně zapojil do tréninku se zbytkem týmu.
06.11.
Kroos s Modrićem vévodí ligovým statistikám
Luka a Toni dokázali zkompletovat nejvíce přihrávek v celé letošní soutěži. Celkově vyslali 1250 pasů. Druhá je dvojice Rakitic a Busquets, která má na kontě číslo 1124 . Modrić uskutečnil 546 přihrávek, Kroos 704.
05.11.
Junioři Realu mají formu
Junioři Realu mají dobře rozjetou Ligu mistrů. V důležitém domácím zápase přejeli LIverpool 4:1 a mají 9 bodů jako první Basilej. V příštím zápase ve Švýcarsku si může Bílý balet zajistit postup.

Aktuální nabídka tipovačky
Tipovačka zdarma
Naše nová tipovačka je určená pouze pro naše registrované čtenáře. Přidejte se zdarma a porovnávejte se s ostatními.

Atlético Madrid

Stadion: Santiago Bernabéu (80 000 diváků)
Rozhodčí: Antonio Miguel Mateu Lahoz
Střelecká listina
Cristiano Ronaldo (pen. 24.)Adrián (15.)
Ángel Di María (49.)
Gonzalo Higuaín (65.)
Cristiano Ronaldo (pen. 82.)
Reportáž utkání
Ángel Di María
<Aktualizováno> Další výhra, další tři body a opětovné udržení vedoucí příčky. Los Merengues si poradili s týmem Atlética Madrid, které dostalo hned dvě červené karty a bylo i ve vedení. Utkání otočili dvěma góly Ronaldo a jedním Di María a Higuaín.

Ve 14. kole španělské La Ligy se v sobotu hrály hned tři utkání ve španělské metropoli a to v rychlém sledu za sebou. Jedním z těchto zápasů byl duel Realu Madrid s Atléticem Madrid, tedy El Derbi Madrileňo. Souboj 1. celku tabulky s tím 9. měl být jasnou záležitostí, jak hovořily předzápasové kurzy, ale Los Colchoneros nic nevzdávali, i když domácí celek už neporazili přes 10 let.

V základní sestavě už byli po zranění i Brazilec Marcelo a Ángel Di María. Šanci dostal i Las na pravém kraji obrany, přičemž Khedira byl ve středu zálohy. Na hrotu nastoupil Benzema. Ještě před úplnám začátkem předal Florentino Pérez trofej (míč na podstavci) Ikeru Casillasovi, který je v prvním týmu Realu už 14 let. To za překonání největšího počtu startů ve španělské reprezentaci.

V úplném úvodu měl příležitost Karim Benzema, ale neuspěl a po čtvrthodině hry přišel čas Atlética. Kombinace s Diegem se Adriánovi povedlo, dostal se před Casillas a vystřelil do protipohybu. Atleti tak překvapivě vedli. (spekulovalo se i o ofsajdu, který však nejspíše nebyl) A domácí tým samozřejmě přidal na obrátkách. Zužitkoval to za 5 minut. Courtois fauloval kličkujícího Benzemu, jenž by šel do prázdné brány, byl odpískán faul, brankář hostí obdržel červenou a kopala se penalta. Tu již chytal Sergio Asenjo, ale na míč si ani nechytl a hned ho lovil ze sítě. Cristiano Ronaldo vyrovnal.

V 34. minutě střílel zpoza šestnáctky Cristiano Ronaldo po přihrávce Alonsa. Míč však letěl těsně vedle tyče. Příležitost měl i Karim Benzema, jenž dostal míč od Marcela, ale v zajímavé pozici trefil jen obránce. První půle tak skončila vyrovnaně. K vidění však bylo vidět mnoho žlutých karet na straně Atlética Madrid, jenž hrálo opravdu tvrdý fotbal. Kartu však dostal i Alonso, který se chytře odstavil pro příští zápas s Gijónem a bude tak bez pochyby připravený na Gran Derbi. Zajímavou simulací se však blýskl Ángel Di María.

Okamžitě od úvodu druhého dějství se snažili skóre na svoji stranu strhnout svěřenci Josého Mourinha. Ronaldovi se to nepovedlo, protože mu v tom zabránil Perea, ale následná Portugalcova akce již brankou zkončila. Cristiánův pas obdržel Ángel Di María, jenž již neměl problém trefit odkrytou bránu. Za 10 minut se Argentinec poroučel ze hřiště, vystřídal ho jeho krajan Gonzalo Higuaín.

A Pipita se s tím rozhodně nemazal. V 64. minutě zabojoval o nákop Özila. Přinutil k chybě Godína, položil si a obešel Asenja a dalšího stopera Atlética a do prázdné brány zvýšil na 3-1. 20 minut před koncem měl další příležitost i Benzema, pod nohy mu však včas skočil Asenjo. To byla také Francouzova poslední akce, poté byl nahrazen Callejónem.

Dalším střídajícím byl Mesut Özil, který během duelu schytal mnoho tvrdých zákroků. Nahradil ho Portugalec Fabio Coentrão. Poslední desetiminutovka nabídla už jen jeden zajímavý okamžik, a to byl okamžik gólový. Gonzala Higuaína fauloval v pokutovém území Godín, který tak kraloval svůj nepovedený výkon a navíc obdržel červenou kartu. S penaltou si podruhé poradil Cristiano Ronaldo a bylo vymalováno 4-1 pro Real Madrid.

Madridské derby bylo velice zajímavé a kdo ví, jak by vypadalo, kdyby Mateu Lahoz nevytáhl už po dvaceti minutách červenou kartu. To jsou však jen kdyby a na to se nehraje. Real se po obdržené brance pustil do svého soupeře a zaslouženě vyhrál. Prakticky všichni dnes podali dobrý výkon, i když to ve srovnání s některými utkáními bylo o hodně slabší, skvělý návrat zažil Di María, důležitým mužem byl i Ronaldo a v neposlední řadě Higuaín, který měl dnes po delší době nad Benzemou navrch. Příliš jistý nebyl Lass, protože ztratil hned několik nebezpečných míčů. Další utkání čeká Bílý balet za týden na hřišti Gijónu. Na závěr je potřeba vyzvednout skvělé fandy Realu, kteří si připravili hned dvě chorea - jedno na začátek a druhé na konec.

tevřel slušným výkonem Callejón a špatně nehrál ani Varane. Nejvíce toho však naběhal Nuri Sahin. 1500. zápas Realu Madrid na Santiago Bernabéu se povedl.

Vydáno: 26. 11. 2011 21:52 | Autor: Karlos (marca.com a as.com)