Naše nová tipovačka je určená pouze pro naše registrované čtenáře. Přidejte se zdarma a porovnávejte se s ostatními.

Nahrávám...

novinky
25.07.
Španělsko přebírá sprej pro rozhodčí
Španělská fotbalová federace byla spokojená s funkcí spreje pro rozhodčí na MS 2014. Od nové sezóny se tato vychytávka stane výbavou rozhodčích v La Lize.
25.07.
Baskebal získal zkušeného Argenince
Basketbal Realu Madrid posílil čtyřiatřicetiletý Argentinec Andrés Nocioni. Zkušený křídelník hrál v minulosti například za Chicago Bulls, Sacramento či Philadelphie. Hráč podepsal smlouvu na dva roky.
24.07.
Termíny španělského Superpoháru
Real Madrid odehraje v srpnu (august) španělský Superpohár proti Atléticu Madrid. První zápas se bude hrát v úterý 19. 8. na Santiago Bernabéu a odveta v pátek 22. 8. na stadionu Vicenteho Calderóna.
24.07.
Za jednu hodinu se prodalo 900 Jamesových dresů
Jakmile se na Santiago Bernabéu začal prodávat Jamesův dres s číslem 10, tak se jich za jednu hodinu prodalo rovných 900. To vychází na 15 dresů za minutu.
24.07.
Druhý den tréninku v USA
Los Blancos pokračovali i ve středu v práci. Xabi Alonso a Pepe odešli z tréninku dříve. Nevypadalo to, že by měli nějaké zdravotní problémy. Spíše skončili dřiv z toho důvodu, že mají za sebou jen jeden den tréninku, zatímco zbytek týmu trénoval už celý minulý týden. Fábio Coentrão opět pracoval sám. Sergio Ramos, Iker Casillas s Luka Modrić jsou už v Los Angeles. S týmem začnou trénovat dnes.
23.07.
Real Madrid posílil nový Marcelo
Realu Madrid posílil zdarma osmnáctiletý Abner z Brazílie. Talent zamíří do rezervního týmu. Pokud ale Castilla bude opravdu hrát třetí ligu, ujme se ho A-tým z důvodu omezení hráčů ze zemí mimo EU.
23.07.
Realu Madrid posílil zdarma osmnáctiletý Abner z Brazílie. Levý obránce zamíří do rezervního týmu. Pokud ale Castilla bude opravdu hrát třetí ligu, ujme se ho A-tým z důvodu omezení hráčů ze zemí mimo EU.

D.E.P. Alfredo Di Stéfano - NEZAPOMENEME!
blank

blank

Report: Valencia CF 2-3 Real Madrid

Čas 19. 11. 2011, 23:55 | Autor Karlos | Zdroj marca.com | rubrika: Liga BBVA
Real Madrid na Valencii
<Aktualizováno> Madridský královský velkoklub zvládl těžkou zkoušku na stadionu Mestalla proti Valencii, když v hektickém duelu vydřel tři body při skóre 2-3. Góly za hosty dali Benzema, Ramos a Ronaldo. Za domácí se dvakrát trefil exMadridista Soldado.

La Liga je opět v plném proudu a hned po reprezentační přestávce tu byl pro Real Madrid opravdu šlágr. Los Merengues nastoupili na stadionu Valencie a chtěli si udržet první místo i tříbodový náskok před Barcelonou, která těsně před zmiňovaným zápasem triumfovala doma 4-0 se Zaragozou. Na Mestalle byl však favoritem hostující celek. Bílý balet totiž hraje v poslední době skvělý fotbal a navíc sbírá jednu výhru za druhou. I poslední vzájemný zápas dopadl lépe pro královský celek, madridští na Mestalle vyhráli 3-6.

Základní sestava Realu byla tentokrát netradiční, tedy co se rozestavení týče. Do obrany se vrátil Marcelo, ale před ním hrála trojice defenzivních záložníků - Alonso, Khedira a Lass. Útočnou trojici pak tvořili Özil, Benzema a Ronaldo. Na druhé straně nastoupili i dva odchovanci Los Blancos Dani Parejo a Roberto Soldado. Utkání začalo ve 22:00 na Estadio Mestalla a vše řídil rozhodčí Texeira Vitienes.

Od prvních minut měli herní převahu a více šancí hráči v červeném, Real Madrid. Poprvé v pokutovém území nepovedeně střílel Khedira po centru Alonsa a sklepnutí Ramose, za dvě minuty se blýskl sólem Lass, nahrál Ronaldovi, který hlavou trefil jen soupeře, nicméně následná gólovka Karima Benzemy vyzněla do prázdna. Francouz těsně minul. O chvíli na to Karim pálil z ostrého úhlu a znovu nebyl úspěšný.

Jenže v 19. minutě přišel faul a překvapivě rychlá a přesná rozehrávka Xabiho Alonsa. Španěl našel rozběhnutého Benzemu, jehož zpracování i zakončení bylo naprosto ukázkové. 0-1. Za další dvě minuty dal další branku Khedira, tentokrát však nebyla uznána kvůli ofsajdu. Poté se začalo trošku jiskřit i na druhé straně. Nejprve měl příležitost Parejo, překazil mu ji však Pepe, po půl hodině hry pak Mathieu reklamoval ruku Arbeloy, nicméně španělský bek byl trefen pouze do břicha. V poslední pětiminutovce šel sám na Diega Alvese Cristiano Ronaldo. Míč měl ovšem na dlouhou nohu a jeho píchnutí do míče stejným píchnutím vykopl brankář Valencie.

Druhý poločas začal beze změn, ale aktivní nástup Valencie donutil k rychlé změně Mourinha. Stáhl Arbelou, který měl žlutou kartu a na hřiště šel Albiol. Okamžitě po jeho straně následovala příležitost, když ostrý centr Mathieuo proletěl před bránou, ovšem nikdo ho neusměrnil do sítě. Následovalo dobrých dvacet minut kontroverzí, hádek, protestů a zbytečného osočování. Real během té doby nastřádal 4 žluté karty (Ronaldo, Marcelo, Özil a Alonso).

V 71. minutě ovšem přišel pro útočící Netopýry šok. Ojedinělá akce a roh znamenala branku. Centr Özila totiž skvěle trefil, poprvé v sezóně, Sergio Ramos a zdálo se být skoro jasno. Na hřišti se za chváli poté objevil Higuaín za Benzemu, ale posílit spíše potřebovala obrana, která nechala utéct Pabla Hernándeze, kterého ještě vychytal Casillas, ovšem famózní dorážku Soldada již nikdo vykopnout nedokázal.

Závěrečnou čtvrthodinku započala šance právě bývalého hráče Realu, Soldada. Na druhé straně se však pálilo ostrými. Cristiano Ronaldo vyhrál souboj s Diegem Alvesem a z úhlu se do prázdné brány nemýlil. Za zmínku stojí oslava Josého Mourinha, který po celý zápas aktivně diskutoval, nejvíce s protihráči. Třetí gól oslavil skokem na Callejóna. Za dvě minuty mohl náskok navýšit Higuaín, ale v obtížné pozici mu byla střela zblokovaná. To byla věčná škoda, protože domácí také udeřili. Podruhé to byl Soldado, jenž využil nedůrazu Sergia Ramose a snížil na 2-3.

Foto

Tato situace vyprovokovala stažení Lasse a nasazení Granera. Ten jen sledoval tvrdé rány Adurize a Ramiho. První skvěle chytil Casillas, druhá šla nad. V poslední minutě řádné hrací doby domácí gól dali, jenže Soldado stál v ofsajdu, proto se pokračovalo se stejným stavem. A nastavené čtyři minuty vyvrcholili infarktovou standardní situací. Míč totiž nejprve orazítkoval břevno a z další dorážky se zdálo, že hráč Realu Madrid zahrál rukou. Rozhodčí ovšem penaltu neodpískal a Real vyhrál 2-3.

Velice zajímavé utkání dvou rozdílných poločasů. V tom prvním jasná dominance hostů, kteří si mohli klidně pojistit pohodlné tři body. Ten druhý přinesl tlak Los Che, několik neproměněných šancí, velké emoce a mnoho žlutých karet. Neodpískaná penalta v závěru byla nejspíše posouzena správně, protože míč šel od boku hráče Realu a i případný dotek ruky byl vyloženě neúmyslný. Takovéto situace by však nastávat neměli a hosté se musí do dalších zápasů poučit. Pochvalu za svůj výkon zaslouží Ronaldo a nejspíše i Lass. Celkový dojem se zkazil koncem zápasu, nicméně úplně nejhůře hrál asi Mesut Özil. Těsně za ním by následoval u mě Marcelo. Samostatnou kapitolou je Khedira, který měl snad dnes hrát ofenzivního záložníka, což tedy jeho kvalitám příliš neodpovídá. Inu, tři body se vezou do Madridu a v týdnu je tu Liga mistrů a Dinamo Záhřeb.

Valencia: Alves, Miguel, Rami, Víctor Ruiz, Jordi Alba (Aduriz, m,85), Albelda, Tino Costa, Feghouli (Pablo, m.74), Parejo (Jonas, m.61), Mathieu a Soldado.

Real Madrid: Casillas, Arbeloa (Albiol, m.51), Pepe, Sergio Ramos, Marcelo - Lass (Granero, m.86), Xabi Alonso, Khedira - Özil, Cristiano Ronaldo a Benzema (Higuaín, m.73).

Góly: 20. Benzema. 73. Sergio Ramos, 79. Ronaldo - 75. a 83. Soldado.

ŽK:  Tino Costa, Albelda - Arbeloa, Xabi Alonso, Özil, Granero, Marcelo a Cristiano Ronaldo.