Naše nová tipovačka je určená pouze pro naše registrované čtenáře. Přidejte se zdarma a porovnávejte se s ostatními.

Plano přestupuje do Alcorcónu
Třiadvacetiletý odchovanec Realu Madrid Óscar Plano přestupuje do Alcorcónu. Španělský útočník ve druholigovém celku hostoval celou minulou sezónu.
25.07.
Španělsko přebírá sprej pro rozhodčí
Španělská fotbalová federace byla spokojená s funkcí spreje pro rozhodčí na MS 2014. Od nové sezóny se tato vychytávka stane výbavou rozhodčích v La Lize.
25.07.
Baskebal získal zkušeného Argenince
Basketbal Realu Madrid posílil čtyřiatřicetiletý Argentinec Andrés Nocioni. Zkušený křídelník hrál v minulosti například za Chicago Bulls, Sacramento či Philadelphie. Hráč podepsal smlouvu na dva roky.
24.07.
Termíny španělského Superpoháru
Real Madrid odehraje v srpnu (august) španělský Superpohár proti Atléticu Madrid. První zápas se bude hrát v úterý 19. 8. na Santiago Bernabéu a odveta v pátek 22. 8. na stadionu Vicenteho Calderóna.
24.07.
Za jednu hodinu se prodalo 900 Jamesových dresů
Jakmile se na Santiago Bernabéu začal prodávat Jamesův dres s číslem 10, tak se jich za jednu hodinu prodalo rovných 900. To vychází na 15 dresů za minutu.
24.07.
Druhý den tréninku v USA
Los Blancos pokračovali i ve středu v práci. Xabi Alonso a Pepe odešli z tréninku dříve. Nevypadalo to, že by měli nějaké zdravotní problémy. Spíše skončili dřiv z toho důvodu, že mají za sebou jen jeden den tréninku, zatímco zbytek týmu trénoval už celý minulý týden. Fábio Coentrão opět pracoval sám. Sergio Ramos, Iker Casillas s Luka Modrić jsou už v Los Angeles. S týmem začnou trénovat dnes.
23.07.
Real Madrid posílil nový Marcelo
Realu Madrid posílil zdarma osmnáctiletý Abner z Brazílie. Talent zamíří do rezervního týmu. Pokud ale Castilla bude opravdu hrát třetí ligu, ujme se ho A-tým z důvodu omezení hráčů ze zemí mimo EU.

D.E.P. Alfredo Di Stéfano - NEZAPOMENEME!
blank

blank
La Liga (24. 9. 2011) | Výkop: 20:00

Real Madrid

6:2

Rayo Vallecano

Stadion: Santiago Bernabéu, Španělsko (72 000 diváků)
Rozhodčí: Jose Luis Paradas Romero
Střelecká listina
Cristiano Ronaldo (39.)Miguel Pérez Cuesta (1.)
Gonzalo Higuaín (45.)Miguel Pérez Cuesta (55.)
Cristiano Ronaldo (pen. 51.)
Raphael Varane (67.)
Karim Benzema (73.)
Cristiano Ronaldo (pen. 84.)
Reportáž utkání
Varane vstřelil první gól za Madrid
<Aktualizováno> Po nepodařeném prvním poločase přišlo zlepšení v druhé půli. Real Madrid nejprve prohrával po chybě Lasse už v první minutě. Poté se domácím vůbec nedařilo. Zlepšení přišlo po vystřídání Lasse Özilem. První poločas skončil 2:1 a v druhé půli se strhla přestřelka i přes vyloučení Di Maríi. Cristiano Ronaldo zaznamenal hattrick.

Čtyři zápasy a sedm bodů. Smutná bilance pro tým s ambicemi ovládnout klubový fotbal světa. Nicméně bylo třeba se soustředit jen na další zápas. Na Bernabéu přijelo Rayo Vallecano. Nováček La Ligy to neměl na svatostánek Realu Madrid příliš daleko. Rayo sídlí na jihozápadním cípu hlavního města Španělska a na Bernabéu to má jen asi dvacet minut cesty.

Mourinho si byl vědom tlaku, který se na něj hrnul, ale zachoval si svůj klid. Ne nadarmo je titulován jako nejlepší kouč světa. Žádný neúspěch ho nesrazí na kolena, ale poučí ho. Ze sestavy mu vinou zranění vypadli Pepe s Carvalhem, které trochu překvapivě nahradili Varane a Albiol (čekalo se spíše, že jedním ze stoperů bude Sergio Ramos). Zraněný je také i nadále Sahin a Coentrao. Další změnou bylo postavení Kaká místo Özila, Higuaína místo Benzemy a také Lasse místo Khediry. Soupeř postrádal jen vykartovaného defenzivního záložníka Pedra Botelha.

Utkání nabralo neskutečný scénář. Útočník Michu hostů skóroval již po 14 sekundách hry a šokoval naplněné Bernabéu. Vinu za gól nese především Lass, který špatně rozehrál. Toho využil právě Michu a nabil Tamundovi. Casillas jeho ránu bohužel neudržel a vyrazil míč přímo na Michua.

Rychlá branka poslala outsidera na koně a Real Madrid nevěděl, co hrát. Hodně se dařilo 19letému talentu Lassovi z týmu Roya, který nebojácně pendloval na křídlech. Mourinho naštěstí zareagoval ještě brzo. Již ve 29. minutě vystřídal defenzívního Lasse Diarru za ofenzivního Özila. Hra domácích se postupně začala zlepšovat a také zefektivňovat.

Real Madrid

Vyrovnání přišlo díky nejsilnější zbrani Realu Madrid – rychlému protiútoku. Özil bez okolků vyzval k sólu Kaká, který vyvezl míč na polovinu soupeře a v ten správný moment přihrál Ronaldovi. Nejlepší střelec jedné sezóny s celé historie La Ligy chladnokrevně zakončil brankáři Danimu mezi nohy. V nastaveném čase první půle se Realu Madrid podařilo zasadit soupeři další ránu. Gól do šatny je vždy velice nepříjemný. Xabi Alonso rozehrál přímý kop. Perfektní signál obránci hostů nepřečetli. Sergio Ramos poslal míč hlavou na Higuaína, který míč uklidil do prázdné brány. Opakovaný záznam odhalil několikacentimetrový ofsajd. Rozhodčí hru pustili podle trendu útočného fotbalu.

První poločas se herně Realu Madrid příliš nepovedl, ale ve druhém jsme viděli výborný „bílý“ fotbal. Krátce po změně stran nejzkušenější z hostů, 36letý Movilla, přišlápnul Kaká nohu ve vápně a Cristiano Ronaldo penaltu bez okolků proměnil. Hráči Rayo přestávali stačit, nicméně jejich spoluhráč Lass stále vyčníval.

Vypadalo to, že další gól přijde brzy, ale málokdo asi čekal, že to bude do sítě Realu Madrid. Michu byl trestuhodně sám na vzdálenější tyči při rozehrání rohového kopu, čehož pochopitelně využil. Dva hloupé góly kazí obrázek obrany Realu Madrid, nicméně musíme sportovně uznat, že si je hosté za svoji snahu rozhodně zasloužili.

Utekla jen asi minuta a přišla další rána pro Real. Rozhodčí velice přísně udělil Di Maríovi druhou žlutou za hru rukou. Mourinho reagoval stažením Kaká za defenzívního Khediru. Odešel i Higuaín, kterého nahradil obrozený Benzema. Ztráta jednoho muže nebyla překvapivě na hřišti vůbec vidět. Real Madrid ve zbytku zápasu jednoznačně dominoval.

V 67. minutě zakroutil Özil míč při rozehrání rohového kopu perfektně na Varaneho, který akrobaticky skóroval patou. 18letý stoper se radoval ze své první branky za Real Madrid. Na tvářích fanoušků na Bernabéu byla po několika předchozích zklamáních vidět euforická radost. Real Madrid tenhle zápas už nepustí, to bylo jasné.

Po Movillově střele si zachytal Casillas. Zajímavé bylo, že krátce předtím zahrál Movilla (který už měl žlutou kartu – podobně jako Di María) rukou, ale tentokrát se nevylučovalo...

Střeleckou listinu dopsali Benzema s Cristianem Ronaldem. Francouzský útočník se po Özilově přihrávce trefil parádně volejem k tyči. Portugalec proměnil druhý pokutový kop zápasu po faulu brankáře Daniho na jeho osobu.

Dojem ze zápasu je rozporuplný. Šest gólů je hezkých, ale před Realem stojí mnohem větší soupeři než je Rayo. Nicméně v určitých fázích utkání hráči předváděli přesně to, co se od nich očekává. Mourinho viděl, že se s jedním defenzivním záložníkem hrát dá. Pochvalu si zaslouží mimo jiné Kaká, který se postupně dostává do formy. Navíc se ukázalo, že může na hřišti pracovat vedle Özila bez toho, aniž by jeden z nich hrál na křídle. Právě Özil včera umlčel kritiky jeho výkonů. Odehrál parádní zápas. Zklamal jindy koncentrovaný Lass, který je zřejmě myšlenkami stále někde úplně jinde.

Vydáno: 24. 09. 2011 22:04 | Autor: thjuks