Mladý útočník Álvaro Morata, který před sezonou přestoupil z Realu Madrid do Juventusu, si i přes zranění nemůže novou štaci vynachválit. „Cítím se důležitý. Miluji to tady,“ říká hráč, kterého může Bílý balet v následujících sezonách přivést zpět.
Varane prodloužil smlouvu
Obránce Realu Madrid Raphaël Varane prodloužil s klubem smlouvu až do roku 2020. Dohodu dnes oznámily oficiální stránky Realu.
16.09.
Do mládežnické Ligy mistrů vítězně
Dorostenecký tým Realu Madrid vyhrál 2:0 úvodní zápas Ligy mistrů proti Basileji. Branky vstřelili Borja Mayoral a Jack Harper.
15.09.
Fanoušci napadli hráče Realu
Ve Valdebebas na hráče vždycky čekají věrní fanoušci, ale po dvou porážkách v řadě to někteří z nich neunesli. Když jel kolem čtveřice mladíků Gareth Bale ve svém autě, neváhali do jeho luxusního vozu kopnout. S fanoušky si užili i Raphaël Varane s Tonim Kroosem, kterým příznivci madridského celku nadávali.
09.09.
Luka Modrić má narozeniny
Luka Modrić dnes slaví 29. narozeniny. Feliz Cumpleaños!
07.09.
Carvajal se zranil
Obránce Dani Carvajal se zranil během tréninku reprezentace Španělska. Podle tisku si poranil levou podkolenní šlachu a jeho start v derby proti Atlétiku je nepravděpodobný.
06.09.
Pedro León nemůže hrát kvůli platovému stropu
Bývalý Madridista Pedro León doplatil na pravidla finanční fair play a nesmí hrát za Getafe. Vedení La Ligy odmítlo záložníka zaregistrovat kvůli příliš vysokému platu. Kluby smí na platy hráčů vydat maximálně 70 procent ze svého rozpočtu.

Aktuální nabídka tipovačky
Tipovačka zdarma
Naše nová tipovačka je určená pouze pro naše registrované čtenáře. Přidejte se zdarma a porovnávejte se s ostatními.

Střelecká listina
Kennedy Bakircioglü (70.)Emmanuel Adebayor (23.)
Karim Benzema (27.)
 Karim Benzema (75.)
Reportáž utkání
Radost po brance Benzemy
I bez několika důležitých hráčů dokázal Real Madrid zvítězit na hřišti Racingu Santander 3-1. O branky hostů se postarali jedním zásahem Emmanuel Adebayor a dvěma trefami Karim Benzema. Za domácí vstřelil gól Kennedy. Utkání také přineslo dvě neproměněné penalty.

Ale pojďme hezky od začátku. Real Madrid nastoupil do utkání 27. kola bez zraněného Cristiana Ronalda, ale na jeho hře to nebylo příliš znát. Hned od úvodu zápasu totiž ve hře dominoval a vytvářel si zajímavé pozice pro vstřelení gólu.

V 11. minutě Ángel Di María vystřelil na Toňovu bránu, ale střela letěla nad. Ihned ve 12. minutě mohli hráči Realu Madrid předchozí nepodařenou střelu odčinit, protože byl faulován Benzema. Trestného kopu se ujal Xabi Alonso, ale orazítkoval jen břevno.

V 15. minutě se dostal do velké šance Marcelo, kdy šel sám na brankáře, udělal kličku, ale míč kopl tak špatně, že vletěl vedle brány. Marcelo spálil tutovku a v tu chvíli se určitě všem fanouškům zatmělo před očima. Ale přestřelka v podání Realu Madrid pokračovala dál. Hráči se nevzdávali a pálili jednu ránu za druhou, až se brankář Santanderu pěkně zapotil.

V 16. minutě se ke střele také dostal Santander. Rosenberg vystřelil, ale míč letěl tak půl metru vedle brány a Iker si to kontroloval, takže vše proběhlo v pořádku. Poté opět úřadoval Real Madrid. Ve 22. minutě se dostal opět do šance Marcelo, ale střela letěla nad bránu.

Ve 22. minutě orazítkoval tyčku Karim Benzema a hned o minutu se později se trefil Adebayor, který si narazil míč s Özilem, který skvěle prošel přes obránce a naservíroval útočníkovi míč před prázdnou bránu. O chvíli později, přesněji ve 27. minutě, se zapsal do listiny střelců i Karim Benzema. Znovu nahrával Özil, i když s nepatrnou tečí Di Maríi, a Francouz si s nájezdem poradil jako správný mazák.

Ve 32. minutě se Karim pokoušel dát svůj druhý gól v zápase, ale tentokrát při něm štěstíčko nestále, a tak vyšel naprázdno. Santander si v prvním poločase mnoho šancí nevytvořil, dá se říct, že skoro žádné a zápas byl v režii hráčů Realu Madrid. Ve 40. minutě byl opět u míče Karim, ale tentokrát trefil brankářovu nohu, takže zase nic, ale Karimova chvíle měla teprve přijít. První poločas byl tedy u konce a na začátku toho druhého se děly panečku věci.

Adebayor slaví s Pepem svůj gól

V 52. minutě se dopustil v pokutovém území faulu Xabi Alonso, a tak Santander kopal penaltu. Ale Pinillosovi se střela vůbec nepovedla a Iker ji chytil, takže i po 53. minutě byl stav stále 0:2 pro Real Madrid. Ve druhém poločase bylo znatelné to, že Real Madrid hodně polevil. Hráči si už nevytvářeli tolik šancí a více se k míči dostávali hráči Santanderu, než jak tomu bylo v prvním poločase.

V 71. minutě byli hráči Realu Madrid za svoji sníženou aktivitu potrestáni, protože v 71. minutě prostřelil Ikera Kennedy a Santander tak snížil skóre na 1:2. O pět minut později se svého druhého gólu dočkal Karim Benzema, kdy dostal opět skvělý míč a z mírného úhlu zamířil přesně ke vzdálenější tyči. Real Madrid tak vedl 1:3 a na zápas se zase dívalo o něco veseleji.

Álex Fernández jde na hřiště

Na začátku 80. minuty se Mourinho rozhodl pro dvojí střídání a poslal na hříště Sergia Canalese a Raúla Albiola, kteří vystřídali Karima Benzemu a Estebana Granera. V 84. minutě byl v pokutovém území faulován Ángel Di María a Emmanuel Adebayor se rozhodl, že penaltu kopne, ale brankář odhadl stranu, na kterou míč poletí a střelu vyrazil. Adebayor se pokoušel ještě o dorážku, ale míč se mu nepodařilo do brány protlačit. Tak i po 85. minutě byl stav stále 1:3 pro Real Madrid. Za zmínku ještě stojí to, že v 91. minutě vystřídal Mesuta Ózila osmnáctiletý Álex Fernández z Castilly, a tímto si odbyl svoji premiéru za A tým.

Real Madrid tak dnes své 109. narozeniny oslavil vítězstvím a domů si odváží cenné tři body. Tým nakonec ukázal, že je schopný předvádět skvělý fotbal i bez Cristiana Ronalda a dalších klíčových hráčů. Tak ještě jednou, všechno nejlepší a Hala Madrid!!!

Vydáno: 06. 03. 2011 22:59 | Autor: Lulinka (marca.com)