Fotbal.zvoleje.cz

novinky
13:55
Legendární Gento slaví narozeniny
Francisco Gento dnes slaví krásné 81. narozeniny. Množství jeho významných trofejí je až k neuvěření, hned 6x stanul na první příčce Poháru mistrů evropských zemí. A dokázal jej hned při jeho premiérovém konání vyhrát. Tedy v sezoně 1955/56. Real Madrid je v současnosti tedy týmem, který v této významné soutěži dokázal jako první a zároveň i poslední zvítězit.
20.10.
Bale si připomíná slavný hattrick
Bale slaví výročí 4 let od památného hattricku. 20.10.2010 šokoval svět, když v dresu Tottenhamu nastřílel Interu Milán hattrick v Lize mistrů. Navíc v Itálii. Na výhru to nestačilo, Inter zvítězil 4:3.
20.10.
Ramos v čele karetních hříšníků
Sergio Ramos dál rozšiřuje svou bohatou karetní sbírku. I přes své zranění a následnou herní absenci stihl od začátku sezony posbírat celkově 6 žlutých karet. Na druhém místě se umístil Daniel Carvalaj, který má žluté karty tři. Ramosův stoperský kolega Pepe má překvapivě pouhou jednu žlutou a Raphael Varane dokonce ani jednu.
20.10.
Ital Nicola Rizzoli odřídí zápas Realu v Liverpoolu
Středeční zápas Ligy mistrů proti Liverpoolu na Anfieldu bude řídit Nicola Rizzoli - italský sudí, který měl na starosti finále mistrovství světa 2014.
20.10.
Carlo Ancelotti slaví úspěch
Lodivod Realu Madrid si rozhodně nemůže stěžovat na nedostatek branek. Tým pod jeho vedením dosáhl hranice dvou set gólů. K pokoření tohoto milníku potřeboval pouhých 73 zápasů. Na jeden tedy připadá 2,7 branky.
19.10.
Iker Casillas na nepříjemné třinácté příčce
Iker se prozatím drží po sedmi odchytaných zápasech na třinácté pozici mezi brankáři. Inkasoval 8 branek a jeho průměr je 1.14 zásahu na zápas. Toto číslo se stává i velice nelichotivou vizitkou naší obrany. Na první příčce vévodí Claudio Bravo z Barcelony, který neobdržel po osmi zápasech ani jeden gól. Do dnešního dne celkově zasáhlo do hry 29 brankářů. Keylor Navas se drží na sedmé příčce s průměrem branky na zápas, nicméně do ligového dění zasáhl pouze jednou.
19.10.
Real Madrid si připisuje další rekord
Je obecně známo, že Bilý balet si počíná úspěšně na domácím hřišti. Ale jak je tomu ve venkovních zápasech? Zde dokázal v prvních čtyřech zápasech nastřílet 17 branek. Což se zatím žádnému jinému týmu nepovedlo, číslo sedmnáct se tedy stává novým rekordem La Ligy. Na Santiago Bernabéu si madridští nevedou o mnoho hůře, zde dokázali sít rozvlnit třinácti pokusy.

Aktuální nabídka tipovačky
Tipovačka zdarma
Naše nová tipovačka je určená pouze pro naše registrované čtenáře. Přidejte se zdarma a porovnávejte se s ostatními.

Čas 31. 05. 2009, 21:50 | Autor redakce | rubrika: Liga BBVA
Na začiatku sme sa tešili, na konci smútili...
Real Madrid prehral aj svoj ďalší zápas, teraz už 5. v rade. Treba povedať, že sezóna 08/09 je už teraz minulosťou. A pre nás, chvalabohu! Prvý gól zápasu padol z kopačky Gonzala Higuaína. O vyrovnanie sa postaral Jaroslav Plašil a druh gól Osasuny v tomto zápase strelil Juanfran
38. kolo španielskej najvyššej súťaže nám prinieslo množstvo zápasov, medzi ktoré patril aj dosť sledovaný zápas medzi domácou Osasunou a Realom Madrid. Chlapci z hlavného mesta Španielska vedeli, že to nebude ľahký zápas z ich pohľadu, pretože Osasune išlo naozaj o veľa - o výhru a zároveň aj o zotrvanie v najvyššej ligovej súťaži. Ak by sa tak nestalo, Osasuna by tak zlú sezónu zakončila najhoršie, ako mohla. Preto aj niektorí hráči domáceho celku dúfali v skvelú podporu vlastných fanúšikov. Patril k nim aj brankár Ricardo: "Čo by mali ľudia urobiť, je prísť v nedeľu na štadión a podporovať nás najviac, ako vedia. Chceme tento zápas vyhrať pre našich fanúšikov, no rovnaké ciele má aj Madrid. Podporu fanúšikov sme pociťovali počas celej sezóny, a dúfame, že nás teraz nesklamú. Keby nebolo našich fanúšikov, šancu na záchranu by sme možno ani nemali..." Musíme mu dať za pravdu, veď keď fanúšikovia podporujú svoj tím, potom je oveľa ľahšie vyhrávať. Real Madrid (ne)šiel do zápasu s jasným cieľom - neprehrať. Síce nášmu najobľúbenejšiemu klubu bolo jedno, ako sa zápas skončí, ale aj naši hráči nám, kupovidu, chceli spraviť radosť a ligový ročník 08/09 zakončiť víťazstvom na ihrisku Osasuny. "Myslím si, že sme schopní vyhrať dôležité zápasy. Našim zámerom vždy boli tri body, rovnako ako proti Osasune. Je to posledný zápas a my ho chceme vyhrať." povedal pred zápasom Daniel Parejo. Preto sa od zápasu očakával veľký boj. Úvodný hvizd rozhodcu na štadióne Reyno de Navarra zaznel o 19:00 a tento duel ste mohli sledovať na televíznej stanici Sport1.

V prvom polčase hral Real z ľava do prava, Osasuna z prava do ľava.  Na úvod prvého polčasu kopala domáca Osasuna priamy voľný kop, presnejšie jeho exekútorom bol Puňal. Avšak, žiadne ohrozenie Ikerovej brány neprišlo.V 4. minúte zničil dobre vyzerajúci útok Michel Salgado, následne bol v pokutovom území Salgado faulovaný Pandianim. V 8. minúte kopal Puňal ďalší priamy kop z podobnej pozície, ako ten prvý, ale opäť nebol úspešný. No aj napriek tomu zverenci trénera Camacha hrali útočne a dobre si tiež plnili defenzívne povinnosti. O minútu Pandiani narýchlo rozohral priamy kop, ktorý zlikvidoval Iker Casillas. Ten o pár sekúnd musel opäť zachraňovať svoj tím, keď zlikvidoval skvelú prihrávku Flaňa na Puňala. V 10. minúte predviedol skvelú akciu Real Madrid, na ktorej konci bol zabudnutý Gonzalo Higuaína ľavou nohou skvelo prekonal brankára Ricarda. Po tomto góle Osasuna útočila, a z toho vyťažila gól. Iker Casillas nedokázal chytiť chytateľnú strelu Jaroslava Plašila a český futbalista sa tak mohol tešiť zo svojho ďalšieho gólu. Naopak, Iker sa mohol prepadnúť od hanby z toho, aký gól dostal. Následne začala hrať Osasuna ešte agresívnejšie, ako predtým. Puňal kopal ďalší priamy kop, ktorý hlavou zlikvidoval Miguel Torres. V 18. minúte sa do nepresného zakončenia dostal Pandiani. Z následného útoku nevyužil obrovskú príležitosť Juafran. Určite nepálil z príjemnej pozície ale s touto šancou mohol naložiť aj lepšie. Strelu Nekoumana zblokoval Gary, za čo mu Iker Casillas následne poďakoval. 30. minúta priniesla veľkú šancu Osasuny, na ktorej konci (ne)boli Pandiani a Plašil. Do konfliktu sa potom dostal Lassana Diarra, za čo si vyslúžil žltú kartu. Za zmienku stojí aj Higuaínova strela ľavou nohou, s ktorú si však Ricardo poradil. Nekounam následne strieľal na bránku Ikera Casillasa, ktorému dopomohol Lassana Diarra, keďže hlavou vyrazil loptu už bránkovej čiary. To bolo z prvého polčasu všetko.

Higuaín           Marcelo

V druhom polčase začala lepšie Osasuna. Tvorila si veľký počet šancí, výsledkom čoho bola červená karta Michela Salgada. Ten nestíhal Jaroslavovi Plašilovi, a z toho vyplynula spomínaná červená karta. Z následného priameho kopu, keď lopta bola asi dva metre od šestnástky Ikera Casillasa, hráči Osasuny nevyťažili nič. Avšak, o pár minút sa kopal ďalší priamy kop, loptu odhlavičkoval Christoph Metzelder, tá sa dostala k Juanfranovi, ktorý pálil z hranice šestnástky a krásnou strelou z voleja prekonal nášho brankára Ikera Casillasa. Po tomto góle sa Juande Ramos rozhodol stiahnuť z ihriska Garyho, ktorého nahradil Téber. Teda striedanie obrancu za záložníka. V 69. minúte bol Raúl atakovaný kapitánom Osasuny, ktorý si za tento zákrok vyslúžil žltú kartu. Z následného priameho kopu Van der Vaarta ťažili skôr domáci hráči, ako Real Madrid, pretože z následného protiútoku ohrozili bránku Ikera Casillasa. V 72. minúte fauloval Diarra Nekounama. Casillas pri ďalšom priamom kope nedosiahol pri vybehnutí na loptu a len tak tak že sa táto situácia neskončila najhoršie, teda gólom. V 76. minúte centroval Juanfran na Plašila, ktorého zle pokril Metzelder a lopta z hlavy Plašila skončila na brvne Casillasovej brány. O niekoľko minút neskôr sa na ihrisko dostal namiesto Robbena Jan Klaas Huntelaar. V 81. minúte kopal Rafael Van der Vaart priamy kop, z ktorého však gól nepadol, keďže si s loptou Ricardo poradil. Po následnom centri Lassanu Diarru na hlavu Raúla gól opäť nepadol a Real sa tak v útoku trápil aj naďalej. 84. minúta priniesla faul hráča Osasuny na Gonzala Higuaína, výsledkom čoho bola udelená žltá karta. Následný priamy kop Rafael Van der Vaart opäť nevyužil. 88. minúta priniesla ďalšiu červenú kartu. Vypýtal si ju Jan Klaas Huntelaar za svoju reakciu na adresu rozhodcu, ktorý mu odpískal faul. Do konca zápasu sa už nič dôležité nestalo a tak Real Madrid prehral s Osasunou 2-1. Tento výsledok znamená, že Osasuna sa dokázala zachrániť a tak ju v najvyššej španielskej súťaži uvidíme hrať aj budúcu sezónu.

Osasuna           Osasuna

Čo hovoríš na výsledok zápasu?
Myslím, že víťazstvo Osasuny je určite zaslúžené. Po celý zápas hrala lepšie ako naši hráči, ale je to škoda, že sme opäť prehrali. Naši hráči cez týždeň vyhlasujú, že chcú zachrániť imidž klubu a Vaart chce dokonca vyhrať pre Fabia Cannavara. No hej, možno Vaart aj chcel, ale niekto iný bol až moc lenivý...

Salgado a Huntelaar dostali červenú kartu...
No neviem neviem, či ju Salgado dostal zaslúžene. Keby sa tento incident odohral v šestnástke Ikera Casillasa, červenú kartu by som pochopil. Ale, je to môj názor a rozhodca sa rozhodol inak. O Hunetelaarovej karte ani nemusím hovoriť, ten ju dostal oprávnene, za protesty. Aj keď ja si myslím, že nefauloval...

Osasuna sa zachránila.
Áno, to je pravda. Myslím že je to skvelý klub, o čom nás dnes všetci jej hráči presvedčili. Štadión bol preplnený jej fanúšikmi, ktorí vyjadrili lásku k svojmu klubu. Osasuna je tím, ktorý patrí medzi 20 najlepších tímov v Španielsku a tak si myslím, že v budúcej sezóne bude členom najvyššej španielskej futbalovej súťaže zaslúžene.

Čo s Juande Ramosom?
Vôbec neviem. Bude zaujímavé sledovať, čo sa teraz stane. Čítal som, že už zajtra by mal byť za nového prezidenta vymenovaný Florentino Perez a možno sa už zajtra dočkáme tiež aj odvolania Juande Ramosa. Nerobí svoju prácu zle, a tiež myslím, že výsledky z posledných piatich zápasov sú výsledkom toho, čo sa na konci sezóny v klube deje.

Štadión: Reyno de Navarra (19:00, 31. 5. 2009)
Rozhodca: Iturralde González. Diváci: -