Fotbal.zvoleje.cz

novinky
24.11.
Illarra je zpět
Záložník Realu Madrid Asier Illarramendi, který kvůli zranění nebyl v nominaci na zápas v Eibaru, se již připojil k týmu. Bílý balet se tak i se španělským záložníkem připravuje na zápas Ligy mistrů na půdě Basileje.
19.11.
Ancelotti odtrénuje 50. zápas v La Lize
Trenér Realu Madrid Carlo Ancelotti se dočká v sobotním zápase na půdě Eibaru malého jubilea. Duel proti nováčkovi bude pro něj v roli trenéra Bílého baletu 50. odkoučované utkání v La Lize. Italský stratég se může zatím pochlubit bilancí 36 výher, 6 remíz a 7 proher. Madridistas doufají, že po víkendu přibude jedno vítězství.
09.11.
Cenná remíza Castilly
Rezerva Realu Madrid uhrála remízu 2:2 na půdě Las Palmas B. Castilla byla v roli menšího outsidera a po 45 minutách prohrávala 2:0. Ve druhém poločase ale vyrovnali Raúl de Tomás a Benavente. Rezervní tým Realu je po 12. kolech na 12. mistě Segunda División B skupina 2.
09.11.
Ramos králem obrany
Sergio Ramos byl nejpevnějším článkem defenzivy v sobotním ligovém utkání. Nasbíral nejvíce dotyků s míčem z celého týmu, celkově 75, byl nejsilnějším ve vzduchu, 4 vyhrané souboje a následně nejlépe nahrávajícím obráncem, přesnost přihrávek se vyšplhala na 87,1%. K tomu všemu si připsal důležitou branku.
08.11.
Tragédie v rodině legendárního Huga Sáncheze
Ve věku pouhých 30 let zemřel ve svém domě Hugo Sánchez Portugal, syn legendárního útočníka Huga Sáncheze. Podle informací deníku AS je příčinou smrti otrava plynem. Na místě tragédie byla údajně nalezena také jeho žena. Upřímnou soustrast!
07.11.
Jesé trénoval s týmem
Skvělá zpráva přiletěla v pátek z Madridu. Talentovaný záložník či útočník Jesé se po svém dlouhém zranění konečně zapojil do tréninku se zbytkem týmu.
06.11.
Kroos s Modrićem vévodí ligovým statistikám
Luka a Toni dokázali zkompletovat nejvíce přihrávek v celé letošní soutěži. Celkově vyslali 1250 pasů. Druhá je dvojice Rakitic a Busquets, která má na kontě číslo 1124 . Modrić uskutečnil 546 přihrávek, Kroos 704.

Aktuální nabídka tipovačky
Tipovačka zdarma
Naše nová tipovačka je určená pouze pro naše registrované čtenáře. Přidejte se zdarma a porovnávejte se s ostatními.

Celkem: 3:3 (penalty 1:3)
Stadion: Santiago Bernabéu (81 000 diváků, vyprodáno)
Rozhodčí: Viktor Kassai
Střelecká listina
Cristiano Ronaldo (pen. 6.)Arjen Robben (pen. 27.)
Cristiano Ronaldo (14.)
Reportáž utkání
Zklamání je veliké
Dnes jsme viděli nervy drásající zápas. Oba dva týmy ze sebe na hřišti vydaly vše, ale nakonec je Bayern Mnichov tím, kdo se raduje. Real Madrid porazil až na penalty, a tak má možnost na domácím stadionu v Alianz Areně vyhrát Ligu mistrů.

Od samého začátku bylo jasné, že oba týmy půjdou do plných, takže jsme mohli sledovat fotbal ve velmi rychlém tempu. Real Madrid i Bayern si od začátku vytvářeli šance a dalo se počítat s tím, že brankáři obou týmů budou mít o zábavu postaráno.

Arjen Robben i Franck Ribéry byli před branou Ikera Casillase docela nebezpeční a především skvělý Pepe hasil všechny jejich akce. Také Álvaro Arbeloa si hodně užívál, především s Ribérym, protože ten mu nedával vůbec vydechnout. V 6. minutě trefil Alabu v pokutovém území  míč do ruky a Real Madrid kopal penaltu. S tou si bez problémů poradil Cristiano Ronaldo. Ve 14. minutě přidal další gól opět Cristiano a fanoušci Realu Madrid byli velmi spokojení.

Po těchto dvou gólech se Real Madrid trochu stáhl a víc prostoru tak dostával Bayern Mnichov. Real Madrid si moc šancí nevytvářel a Iker Casillas měl plné ruce práce a obrana také, protože některé akce Bayernu stály opravdu za to a málem skončily v bráně Realu Madrid.

Ve 27. minutě fauloval v pokutovém území Pepe Gómeze a k pokutovému kopu se postavil Arjen Robben, který ho proměnil, i když si Iker na míč sáhl, ale bohužel ho z trasy nevychýlil. Takže bylo srovnáno a lepší výchozí pozici měl Bayern, protože kdyby dal gól, tak by Real Madrid musel dát dva, ale v prvním poločase jsme se ho už nedočkali.

RonaldoRobbenův gól

Real Madrid měl skvělý vstup do zápasu. Po prvních patnácti minutách vedl 2:0 a poté polevil, takže hráči Bayernu se toho snažili využít a po proměněné penaltě jakoby ožili, protože ve druhém poločase si vytvářeli jednu šanci za druhou, zatímco Real Madrid se stáhl a spíše bránil a do protiútoku se moc nedostával, dá se říct, že skoro vůbec.

José Mourinho se v průběhu druhého poločasu rozhodl stáhnout Ángela Di Maríu, místo kterého nastoupil Kaká, který se před bránu Bayernu Mnichov dostával a občas i něco vymyslel, ale než stačil svým soupeřům přihrát, tak ho o míč obránci Bayernu obrali. Ve druhém poločase byl Bayern tím lepším týmem a Real měl štěstí, že nedostal gól.

Jelikož se v regulérním hracím čase o vítězi nerozhodlo, tak přišlo na řadu prodloužení. V tom byli mnohem aktivnější domácí a vypadalo to, že hráči Bayernu čekají na penalty, kterých se také dočkali, protože v prodloužení žádný gól nepadl, i když hráči Realu Madrid vymysleli několik pěkných akcí. José Mourinho ještě vystřídal Özila s Benzemou a místo nich na hřiště přišli Higuaín a Granero.

Jelikož prodloužení žádný gól nepřineslo, tak na řadu přišly již jednou zmiňované penalty. Jako první se k míči postavil Alaba, který bez problému proměnil. Hned po něm šel kopat Cristiano Ronaldo, ale brankář Neuer Portugalcovu střelu chytil. Poté opět kopal Bayern a Mario Gómez také proměnil. Po Gómezovi šel kopat Kaká, ale tomu Neuer střelu také chytil, takže pro Real to vůbec nevypadalo dobře. Ale ani Kroos se nestrefil a hned po něm kopal Xabi Alonso a ten se nemýlil a pro Real vykřesal malou naději. Jelikož ještě Lahm penaltu neproměnil, protože mu ji Iker chytil, tak fanoušci Realu Madrid jásali. Dalším střelcem byl Sergio Ramos, ale tomu střela vůbec nevyšla a míč letěl hodně nad bránu. Jako poslední kopl Schweinsteiger, který mohl o postupujícím rozhodnout, a také rozhodl. Penaltu proměnil a Bayern Mnichov tak postoupil do finále Ligy mistrů, kde na něj čeká Chelsea.

Ronaldo kop neproměnilKakáKroosSergio Ramos

Bohužel to nevyšlo. I když hráči Realu Madrid bojovali, tak při penaltách neměli štěstí. Stalo se a už s tím nic neuděláme. Je to moc smutný a pro všechny fanoušky Realu Madrid je to velké zklamání, protože finále bylo blízko, ale hráči Realu Madrid si zaslouží velký obdiv za to, co letos dokázali. Došli až sem a po celou dobu předváděli krásný fotbal a dělali nám radost. Teď se musíme soustředit na ligu a Liga mistrů snad vyjde příští rok. Tímto bych chtěla pogratulovat Bayernu Mnichov k postupu, protože dnes odehráli skvělý zápas a je jasné, že finále mezi Chelsea a Bayernem přinese krásný fotbal. Ještě k Realu Madrid, chlapci děkujeme, pro nás jste vítězové a vždycky budete. Hala Madrid!!!!