Naše nová tipovačka je určená pouze pro naše registrované čtenáře. Přidejte se zdarma a porovnávejte se s ostatními.

Nahrávám...

novinky
21:54
Do nejlepší jedenáctky LM pro tento týden se dostalo šest hráčů Realu
Hned šest hráčů Realu Madrid se dostalo do nejlepší jedenáctky Ligy mistrů Whoscored.com pro tento týden. Celá sestava vypadá následovně: Iker Casillas - Dani Carvajal, Cahill, Sergio Ramos, Fábio Coentrao - Robben, Lahm, Xabi Alonso, Diego - Fernando Torres, Karim Benzema.
22.04.
Bale v úterý trénoval
Gareth Bale sice v pondělí kvůli chřipce vynechal trénink, v úterý již byl ale přítomen a rozdával úsměvy na všechny strany. Důležitý hráč Realu by tak měl být připraven na klíčový duel s Bayernem.
21.04.
První semifinále bude řídit Webb
Angličan Howard Webb bude hlavním rozhodčím středečního semifinále Ligy mistrů mezi Realem Madrid a Bayernem Mnichov. Bilance Bílého baletu s tímto sudím: 3 výhry, 2 remízy a 1 prohra.
20.04.
Castilla v krizi
S rezervním týmem Realu Madrid to začíná vypadat bledě. V sobotu Castilla doma prohrála 0:1 se druhým Eibar. V posledních pěti zápasech třikrát prohrála a dvakrát remizovala. Aktuálně je na 19. Segunda División, což je sestupová pozice.
18.04.
Trofej z Copa del Rey je na Bernabéu
Fanoušci si mohou na Santiago Bernabéu prohlédnout trofej, kterou hráči Realu Madrid ve středu vyhráli. Už je vystavená na stadionu.
11.04.
Od 13:00 semifinále Youth League
Nejen A-tým, ale i dorostenci Realu Madrid jsou v semifinále Ligy mistrů. Mladíci Bílého Baletu odehrají svůj duel proti Benfice v UEFA Youth League dnes od 13:00. V mládežnické soutěži se nehrají odvety, proto vítěz postoupí rovnou do finále. Zápas vysílá Eurosport.
10.04.
Iker Casillas se dostal do nejlepší jedenáctky LM pro tento týden
Čtvrtfinálové zápasy Ligy mistrů jsou odehrány a už víme, které týmy se dostaly do semifinále. Real Madrid v něm nechybí a může za to poděkovat především Ikerovi, který tým hodně podržel. A právě Iker Casillas se dostal do nejlepší jedenáctky Ligy mistrů tohoto týdne. Celá sestava vypadá následovně: Iker Casillas (Real Madrid) - Philip Lahm (Bayern Mnichov), Gary Cahill (Chelsea), Mats Hummels (Borussia Dortmund), Filipe Luis (Atlético Madrid) - Koke Resurrección (Atlético Madrid), Oliver Kirch (B. Dortmund), Andre Schurrle (Chelsea) - Arjen Robben (Bayern Mnichov), David Villa (Atlético Madrid) a Marco Reus (B. Dortmund).

Real Madrid

Stadion: Allianz Arena, Mnichov (66 000 diváků, vyprodáno)
Rozhodčí: Howard Webb
Střelecká listina
Franck Ribéry (17.)Mesut Özil (53.)
Mario Gómez (89.)
Reportáž utkání
Sergio Ramos v souboji s Ribérym
<VIDEO> Real Madrid prohrál úvodní semifinále Ligy mistrů, když neuhlídal nadějnou remízu 1:1 a v naprostém závěru si nachal vstřelit Gómezem gól. Pro královský klub je to v letošní sezóně první prohra v Lize mistrů.

Do prestižního semifinále Ligy mistrů nastoupily oba týmy téměř v očekávaných sestavách. Ačkoliv si někteří fanoušci na levé straně obrany přáli Marcela, Mourinho postavil defenzivnějšího Coentrãa. Zápas pískal anglický zkušený (avšak kontroverzní) sudí Webb.

Oba týmy se od záčátku nikam příliš nehrnuli, což je logické. Ve hře bylo příliš mnoho. Real se snažil napadat ve čtyřech hráčích, Bayern spíše zahušťoval střed hřiště. První velkou šanci utkání měl v 8. minutě Benzema. Schweinsteiger chyboval a Özil okamžité vyslal Benzemu, který svoji ranou nadělal Neurovi hodně starostí.

V 15. minutě zkoušel Ribéry naivně padnout ve vápně soupeře a vykoledovat si tak penaltu. Ze situace pak vznikla jen zbytečná situace. O dvě minuty později to byl právě Ribéry, kdo vstřelil kontroverzní úvodní gól utkání. Bayern rozehrával rohový kop a Ribéry odražený míč do sítě. Situace je diskutabilní, protože Casillasovi mohl zaclánět Luiz Gustavo (viz FOTO).

O chvíli později se neměnilo skóre ani po dvou Ronaldových přímých kopech z nadějných pozic, ani po Schweinsteigerově nepřesné střele z dálky. Individuálně to zkoušel Benzema, ale jeho rána postrádala razanci i umístění. Hrál se ve vysokém tempu fyzicky náročný fotbal. Pět minut před koncem půle kanonýr domácích Gómez pálil tvrdě z úhlu a Casillas musel úřadovat. Na konci prvního poločasu Ramos svým faulem nabídnul Bayernu přímý kop z hodně dobré vzdálenosti. Kroos ranou z 19 metrů trefil jen zeď. Do kabin šli spokojenější domácí hráči.

Semifinále

V prvních pěti minutách druhého poločasu vyslal Özil dobrý centr na naběhnutého Benzemu, kterého naneštéstí uhlídal poslední hráč Bayernu Boateng. V 53. minutě přišla chvíle Realu, kterému se naskytla příležitost výborného brejku. Benzema nejprve našel Cristiana Ronalda. Portugalec však ve vyložené šanci neprostřelil Neuera, ale Özil nezazmatkoval u odraženého míče a přihrál Benzemovi, který znovu poslal míč k portugalskému kanonýrovi. Ten z první připravil gólovku Özilovi, jenž z lehké pozice vstřelil jednu z mála branek pravou nohou ve své kariéře.

V 62. minutě se Gómez vecpal po Gustavově přihrávce do šance, ale dvojice Pepe - Casillas peprnou situaci vyřešila. Stále se hrál atraktivní fotbal. Mourinho začal více sázet na defenzívu. Jeho prvním krokem bylo vystřídání Özila za Marcela. V 71. minutě po přímém kopu Bayernu zachybovala obrana Realu, ale naštěstí pochybil i útočník Gómez, který v jasné pozici střílel do vrchních řad Allianz Areny.

Když v 80. minutě nahradil Granero Di Maríu, bylo jasné, že Mourinho nic podceňovat nehodlá. Zanedlouho poté zazlobil Bayern ve vápně Realu, ale Ramos se štěstím situaci uklidnil. Na poslední minuty se na hřiště podíval Higuaín, který nahradil Benzemu. Francouzský útočník byl jedním z nejlepších hráčů Realu Madrid na hřišti. Ne-li nejlepší, proto zaslouží pochvalu.

V 87. minutě se Bayern znovu buldočím stylem verval do šance, ale Ramos čistě zasáhl míč před důrazným Gómezem. Útočník Bayernu se hodné vztekal. Jenže v90. minutě se Mario Gómez už mohl radovat. Po centru Lahma se míč dostal před brankou přesně k německému útočníkovi, který se ve vyložené situaci pravým kolenem nemýlil.

Do odvety vstoupí Bayern s nadějnějším skóre, ale nemůže ho podceňovat, protože výhra 1:0 pošle do finále Real Madrid.

Vydáno: 17. 04. 2012 22:39 | Autor: thjuks (foto: daylife.com)