Fotbal.zvoleje.cz

novinky
25.10.
Real Madrid si připsal 52. domácí výhru proti Barceloně
Sobota se stala dnem velkých úspěchů. Nejen, že si Los Blancos poradili s Barcelonou. Toto vítězství se zároveň stalo 125. ligovým Karima Benzemy. Zároveň se jedná o deváté Clásico, ve kterém na Santiago Bernabéu skóroval Cristiano Ronaldo.
23.10.
Karim Benzema mužem zápasu
Francouzský útočník se stal hvězdou utkání s Liverpoolem podle známkování Whoscored.com. Obdržel nejvyšší hodnocení ze všech hráčů, 9,23. Na branku vyslal tři pokusy, z toho dva gólové, celkový počet doteků s míčem se vyšplhal na na 62. Úspěšnost jeho přihrávek byla 82.4%.
22.10.
Juvenil poprvé prohrál v dorostenecké LM
Juvenil Realu Madrid podlehl Liverpoolu 3:2. Angličané se zásluhou lepšího skóre dostali do čela tabulky skupiny B dorostenecké Ligy mistrů. Mají však 6 bodů stejně jako Basilej i Real.
22.10.
Casillas nejhůře hodnoceným hráčem Realu Madrid
Nejnižší průměrné ligové hodnocení portálu WhoScored.com prozatím drží Iker Casillas, jeho hodnota dosahuje číslice 6,8. Nejvíce ceněným hráčem je naopak Cristiano Ronaldo, který dominuje se známkou 9,2.
21.10.
Reus do Realu?
Portál Goal.com má jasno. Podle něj Marco Reus opustí Borussi Dortmund a přestoupí do Realu Madrid i přes zájem Manchesteru United a Bayernu Mnichov.
21.10.
Legendární Gento slaví narozeniny
Francisco Gento dnes slaví krásné 81. narozeniny. Množství jeho významných trofejí je až k neuvěření, hned 6x stanul na první příčce Poháru mistrů evropských zemí. A dokázal jej hned při jeho premiérovém konání vyhrát. Tedy v sezoně 1955/56. Real Madrid je v současnosti tedy týmem, který v této významné soutěži dokázal jako první a zároveň i poslední zvítězit.
20.10.
Bale si připomíná slavný hattrick
Bale slaví výročí 4 let od památného hattricku. 20.10.2010 šokoval svět, když v dresu Tottenhamu nastřílel Interu Milán hattrick v Lize mistrů. Navíc v Itálii. Na výhru to nestačilo, Inter zvítězil 4:3.

Aktuální nabídka tipovačky
Tipovačka zdarma
Naše nová tipovačka je určená pouze pro naše registrované čtenáře. Přidejte se zdarma a porovnávejte se s ostatními.

CSKA Moskva

Stadion: Santiago Bernabéu (83 493 diváků)
Karim Benzema
Real Madrid nedopustil překvapení, přehrál moskevské CSKA a postoupil znovu do čtvrtfinále Ligy mistrů. O branky Los Blancos se postarali Higuaín, Cristiano Ronaldo (2) a střídající Benzema.

Real Madrid má i tuto sezónu ty nejvyšší cíle, proto vypadnutí s ruským celkem nechtěl nechat dopustit. V utkání v Moskvě sice CSKA urvalo remízu, ale v Madridu se mělo vše zvrátit v prospěch Los Blancos... A to se také stalo.

Mourinho však nechtěl nevyzpytatelného soupeře podcenit. Vždyť CSKA do té doby neprohrálo ani jeden z osmi zápasů se španělskými soupeři. Však už v 8. minutě mohl publikum na Bernabéu překvapit africký útočník Doumbia, ale ve vyložené pozici přestřelil. První poločas nebyl od Realu Madrid ideální. CSKA působilo sympaticky, ale domácí hráči získávali stále větší převahu.

První šanci Realu si připsal ranou z úhlu Cristiano Ronaldo. Ve 26. minutě se už děly jiné věci, když Khedira našel chytře na křídle Kaká, který předložil míč skórujícímu Higuaínovi. Argentinský útočník vstřelil svoji třetí branku v letośním ročníku Ligy mistrů.

Hosté v první půli ještě zahrozili tvrdou ranou Musy, která našla připraveného Casillase ve středu branky. Jediný gól by CSKA vrátil do hry, ale to domácí nechtěli dopustit.

Na začátku druhé půle nejprve Ronaldo po přihrávce Kaká ještě neskóroval, ale brzy si z pŕekvapivé střely spravil náladu. Brankář Čepčugov nečekaně upustil snadnou střelu do brány. Překvapení se poté už nekonalo. V 70. mintutě přišel na hřiště Benzema a po pár vteřinách na hřišti prostřelil na dvakrát brankáře Čepčugova. O sedm minut později využil Zoran Tošić parádní střelou povedený protiútok hostů a snížil na 3:1.

Na poslední desetiminutovku se na hřiště podíval český útočník Tomáš Necid, který před zápasem pobavil novináře svou předpovědí hattricku. Krátce po střídání se uvedl obehráním Ramose a tvrdou střelou do prostřed branky. Závěrečnou tečku utkání dal Cristiano Ronaldo, kterému gólovou přihrávku naservíroval Benzema.

Real Madrid se může těšit na páteční los čvrtfinále. Soupeř může být Barcelona, Inter MIlán, APOEL Nikósie, Benfica, AC Milán, Chelsea nebo Bayern Mnichov. V úvodním čtvrtfinále se bude muset Bílý balet obejít bez vykartovaného Alonsa.