Fotbal.zvoleje.cz

novinky
24.11.
Illarra je zpět
Záložník Realu Madrid Asier Illarramendi, který kvůli zranění nebyl v nominaci na zápas v Eibaru, se již připojil k týmu. Bílý balet se tak i se španělským záložníkem připravuje na zápas Ligy mistrů na půdě Basileje.
19.11.
Ancelotti odtrénuje 50. zápas v La Lize
Trenér Realu Madrid Carlo Ancelotti se dočká v sobotním zápase na půdě Eibaru malého jubilea. Duel proti nováčkovi bude pro něj v roli trenéra Bílého baletu 50. odkoučované utkání v La Lize. Italský stratég se může zatím pochlubit bilancí 36 výher, 6 remíz a 7 proher. Madridistas doufají, že po víkendu přibude jedno vítězství.
09.11.
Cenná remíza Castilly
Rezerva Realu Madrid uhrála remízu 2:2 na půdě Las Palmas B. Castilla byla v roli menšího outsidera a po 45 minutách prohrávala 2:0. Ve druhém poločase ale vyrovnali Raúl de Tomás a Benavente. Rezervní tým Realu je po 12. kolech na 12. mistě Segunda División B skupina 2.
09.11.
Ramos králem obrany
Sergio Ramos byl nejpevnějším článkem defenzivy v sobotním ligovém utkání. Nasbíral nejvíce dotyků s míčem z celého týmu, celkově 75, byl nejsilnějším ve vzduchu, 4 vyhrané souboje a následně nejlépe nahrávajícím obráncem, přesnost přihrávek se vyšplhala na 87,1%. K tomu všemu si připsal důležitou branku.
08.11.
Tragédie v rodině legendárního Huga Sáncheze
Ve věku pouhých 30 let zemřel ve svém domě Hugo Sánchez Portugal, syn legendárního útočníka Huga Sáncheze. Podle informací deníku AS je příčinou smrti otrava plynem. Na místě tragédie byla údajně nalezena také jeho žena. Upřímnou soustrast!
07.11.
Jesé trénoval s týmem
Skvělá zpráva přiletěla v pátek z Madridu. Talentovaný záložník či útočník Jesé se po svém dlouhém zranění konečně zapojil do tréninku se zbytkem týmu.
06.11.
Kroos s Modrićem vévodí ligovým statistikám
Luka a Toni dokázali zkompletovat nejvíce přihrávek v celé letošní soutěži. Celkově vyslali 1250 pasů. Druhá je dvojice Rakitic a Busquets, která má na kontě číslo 1124 . Modrić uskutečnil 546 přihrávek, Kroos 704.

Aktuální nabídka tipovačky
Tipovačka zdarma
Naše nová tipovačka je určená pouze pro naše registrované čtenáře. Přidejte se zdarma a porovnávejte se s ostatními.

Pepe vidí červenou kratu
Diváci stadionu Santiaga Bernabéua viděli velice vypjatý zápas se smutným koncem. Barcelona dokázala využít již tradiční přesilovku a dvěma góly Messiho zápas vyhrála. Červenou kartu viděl Pepe po ostrém šlapáku na Alvese, ale vyloučení si rozhodně nezasloužil!

Velké semifinále se obešlo bez dvou velkých opor obou týmů. Khedira si v bílém dresu zřejmě už v letošní sezóně nezahraje, Iniesta hlásí dočasné svalové potíže. Zápasu přecházela slovní roztržka obou trenérů, ale na to už jsou všichni v tak důležitých zápasech zvyklí. Média to až příliš rozmazávala. Na programu byl zápas dvou nejoblíbenějších mužstev všech dob!

Bernabéu bylo připraveno podporovat své chlapce a fandilo od začátku z plných plic. Barcelona od začátku předváděla svůj antifotbal s přihrávkami okolo půlky hřiště či na vlastní polovině. Nezaujatým divákům zápas naprosto zkazila. Koho zajímá se koukat na přihrávky ve stoje? Real Madrid však také hrál na nervy fanouškům s pasivním pressingem bez zájmu na hru Barcelony. Alespoň v prvním poločase, ve druhém se to zlepšilo. I přes nudný fotbal bez pohybu si Barcelona vypracovala v první půli dvě šance. V 11. minutě se do šance dostal Villa, ale jeho skákavá střela o kousek minula Casillasovu branku. Real se i na dále nikam nehnal a nechal hrát Barcelonu na polovině hřiště. Nejvíce napadajícími hráči byl Lass a Pepe.

Ve 25. minutě přihrál skvěle Messi Xavimu, ale zkušení středopolař Barcelony výborného Casillase neprostřelil. Cristiano Ronaldo poté naznačoval svůj nesouhlas s hrou Realu mácháním rukou. Ke konci poločasu se hra Realu zlepšila a začal více hrozit. V nastaveném čase vypálil Cristiano Ronaldo a Valdés jeho střelu neudržel. Následná dorážka Di Maríi byla z ofsajdu. V prvním poločase také zaujali herecké estrády Pedra, Busquets, ale také Di Maríi. Hráč Realu se však na rozdíl od soupeře neválel po hřišti v obrovských bolestech. V odchodu do kabin viděl červenou kartu náhradník Barcelony Pinto po ostudné strkanici s pořadateli i hráči.

Do druhého poločasu nastoupil Madrid bez Özila, který je v závěru sezóny totálně z formy. Nahradil jej hostující útočník Emmanuel Adebayor. Domácím se začalo lépe dařit. Viděli jsme lepší napadání, na kterém se dobře podílel právě Adebayor. V 61. minutě však Pepe předvedl tvrdý šlapák na Alvese a naprosto nečekaně po protestu Katalánců viděl červenou kartu. Nervy pracovali a Mourinho byl za své gesto k asistentovi odsouzen ke zbytku zápasu na tribuně.

Real Madrid byl po vyloučení naprosto psychicky dole. Křivda od rozhodčího hráče shodila. Madrid tentokrát v 10 s Barcelonou nehrál vyrovnanou partii. V lize se to dařilo, ale tentokrát emoce zapracovali silněji. V 76. přešel střídající Afellay lehce přes Marcela a našel před brankou Messiho, který vstřelil první branku zápasu. Přihlížejícím divákem byl Albiol. Sergio Ramos brance nedokázal zabránit. Když v závěru Messi po obdivuhodném sólu vstřelil druhou branku, bylo rozhodnut. Největší podíl si odnesl znovu Raúl Albiol. Zbytek zápasu se jen dohrával.

Na Nou Campu bude hrát Real Madrid nejen bez Pepeho, ale také bez Ramose, který si odpyká karetní trest. Finále ve Wembley je bohužel hodně daleko.