Mladý útočník Álvaro Morata, který před sezonou přestoupil z Realu Madrid do Juventusu, si i přes zranění nemůže novou štaci vynachválit. „Cítím se důležitý. Miluji to tady,“ říká hráč, kterého může Bílý balet v následujících sezonách přivést zpět.
Varane prodloužil smlouvu
Obránce Realu Madrid Raphaël Varane prodloužil s klubem smlouvu až do roku 2020. Dohodu dnes oznámily oficiální stránky Realu.
16.09.
Do mládežnické Ligy mistrů vítězně
Dorostenecký tým Realu Madrid vyhrál 2:0 úvodní zápas Ligy mistrů proti Basileji. Branky vstřelili Borja Mayoral a Jack Harper.
15.09.
Fanoušci napadli hráče Realu
Ve Valdebebas na hráče vždycky čekají věrní fanoušci, ale po dvou porážkách v řadě to někteří z nich neunesli. Když jel kolem čtveřice mladíků Gareth Bale ve svém autě, neváhali do jeho luxusního vozu kopnout. S fanoušky si užili i Raphaël Varane s Tonim Kroosem, kterým příznivci madridského celku nadávali.
09.09.
Luka Modrić má narozeniny
Luka Modrić dnes slaví 29. narozeniny. Feliz Cumpleaños!
07.09.
Carvajal se zranil
Obránce Dani Carvajal se zranil během tréninku reprezentace Španělska. Podle tisku si poranil levou podkolenní šlachu a jeho start v derby proti Atlétiku je nepravděpodobný.
06.09.
Pedro León nemůže hrát kvůli platovému stropu
Bývalý Madridista Pedro León doplatil na pravidla finanční fair play a nesmí hrát za Getafe. Vedení La Ligy odmítlo záložníka zaregistrovat kvůli příliš vysokému platu. Kluby smí na platy hráčů vydat maximálně 70 procent ze svého rozpočtu.

Aktuální nabídka tipovačky
Tipovačka zdarma
Naše nová tipovačka je určená pouze pro naše registrované čtenáře. Přidejte se zdarma a porovnávejte se s ostatními.

Protesty po neuznaném gólu
<Video> Fantastické. Krásné utkání na Nou Campu sice končí nepostupem Realu Madrid, ale Los Merengues se nemají za co stydět. Svojí hrou ukázali, že na Katalánce rozhodně mají. Branky za hosty dali Ronaldo a Benzema. Škoda neuznané branky...

Nabitý lednový program letos nabídl i čtvrtfinálový dvojzápas Copa del Rey, ve kterém se proti sobě postavili dva největší španělští rivalové - Real Madrid a FC Barcelona. Královský velkoklub nešel do odvety z úplně dobré pozice, protože doma dokonce prohrál 1-2 a domácí Blaugranas se již těšili na postup do semifinále. Nicméně, Bílý balet jel do Katalánska s tím, že nemá, co ztratit, takže mnozí fanoušci očekávali boj na plné obrázky, což slíbil i kapitán Iker Casillas.

Hrálo se tedy na Nou Campu a hlavním rozhodčím byl Fernando Teixeira Vitienes. Do základní sestavy madridského celku se dostal i Portugalec Pepe, kterého čekaly krušné chvilky. V prvním zápase totiž přišlápl Messimu ruku a navíc evidentně simuloval v souboji s Fábregasem. V obraně se dále objevili Arbeloa, Ramos a Coentrão. V záloze hrál Lass, Kaká a Alonso, zatímco v pomyslném útoku pak Ronaldo, Higuaín a Özil. Sestava Los Culés nastoupila beze změny oproti prvnímu zápasu.

Úvod měl jednoznačně lepší Real a vlastně celý první poločas. Dvě skvělé šance hned v prvních minutách zahodil Higuaín a dal tak ráz první půli. Hned po něm totiž těsně minul i Ronaldo. Blýskl se i Pinto, to když zneškodnil zblokovanou střelu právě Ronalda. Na druhé straně se uvedl ranou zpoza vápna Messi, ale ta šla metr mimo. Začalo se i diskutovat o možných penaltách, třeba když míč odehrál Busquets rukou, ale správně odpískána nebyla, protože byla u těla. Ve 26. minutě skvěle pálil Özil, jeho rána skončila pouze na spojnici.

Foto

Další šanci zahodil Higuaín a znovu po chybě domácích, tentokrát chyboval Pinto. Hned na to se zranil Iniesta v souboji s Arbeloou a musel být nahrazen Pedrem. Po více než půl hodině hry tu mohly být další dvě penalty. Nejprve zahrál rukou ve vápně Abidal po nůžkách Ramose, poté podkopl Pepe Alexise, ale i tady Vitienes mlčel. Následovala vyrovnaná fáze, po které přišla branka. Messi našel Pedra, ten byl úplně sám, což znamenalo jediné - branku.

Tohle již bylo na Real příliš. Navíc, pod sprchami už mohl být Leo Messi, který fauloval Pepeho a dostal žlutou kartu. Nicméně, Argentinec už jednu žlutou inkasovat měl, když znemožnil rozehrávku Sergiu Ramosovi kolem 35. minuty. Těsně před nastavením se strhla mela po faulu Lasse právě na Messiho a barcelonští si žádali druhou žlutou kartu. Ta však nepřišla, kartu obdržel jen KAPITÁN Casillas, který se byl zastat Lasse u rozhodčího, kde již hlídkovalo pět hráčů domácích. A aby toho nebylo málo, ve třetí minutě nastavení (z původní jedné) se krásně trefil Alves. No, klasika...

Druhý poločas začal opět vyrovnanou hrou. Do hry se po chvíli dostal Granero za Lasse. Hned poté vsítil Real Madrid branku ze standardní situace, ale nebyla uznána. Ramos byl v opravdu nepatrném kontaktu s Alvesem, to však stačilo. Ronaldo za protesty viděl žlutou. Po hodině hry se do hry dostali Benzema a Callejón za Kaká a Higuaína a začaly se dít věci. Özil našel skvěle Ronalda, ten si pohrál s Pintem a bylo to 2:1.

Za tři minuty tu byla chyba obrany domácích, míč se dostal k Benzemovi, který přehodil Puyola a bylo rázem srovnáno. Ejhle, Katalánci byli v úzkých. A začal velký tlak Realu Madrid. Barcelona se dokonce dokázala vykombinovat svojí klasickou kombinací a hosté tlačili. Bohužel, chybělo i trochu štěstí pro Ronalda a hlavně Benzemu, kterého skvěle našel Coentrão, jenže Puyol a Pinto si s ním na poslední chvíli poradili. Na druhé straně bylo také několik šancí, hlavně Messiho, které vyplynuly z vysunuté obrany, ale vše si brankář Realu ohlídal. Na úplný konec byl ještě po druhé žluté vyloučen Ramos. Barca nakonec udržel postup po remíze 2:2.

Foto

K tomuto zápasu se dá takto z místa těžko něco napsat. Pro každého Madridistu to je smršť všemožných emocí - každý musí být hrdý na výkon, naštvaný na neuznaný gól a nevyloučení Messiho a také na určité štěstí Barcy, která zase z minima v první půli vytěžila maximum. To ať si každý zhodnotí sám. Individuální výkony všech hodnotím pozitivně, protože bojovali. Casillas ukázal, že je správným kapitánem. Pepe naopak ukázal to, že je skvělý obráncem. Gratulace do Barcelony, kam posílám i jejich loňská slova: „Copa je v porovnání s La Ligu...“ (každý ví, jak to pokračuje). HALA MADRID!

Vydáno: 26. 01. 2012 00:11 | Autor: Karlos (marca.com)