Nick:   |   Heslo:

blank

blank

Basketbalisti vstupujú do play-off

Čas 07. 05. 2012, 16:30 | Autor redakce | Zdroj realmadrid.com, eurobasket.com | rubrika: basketbal
Žreb play-off 2011/2012
Real Madrid Baloncesto ukončil základnú časť a do play-off vstupuje 18.5. prvým štvrťfinálovým zápasom s tímom Banca Civica.

3.5.2012 Barcelona 86:83 Real Madrid (Liga)
Ak by Real chcel pomýšľať na postup z prvého miesta, musel tento zápas bezpodmienečne vyhrať. Svojich futbalových kolegov sa mu však nepodarilo napodobniť a v tomto El Clásicu prehrali tesným rozdielom o tri body. Barcelona tak Realu aspoň čiastočne oplatila prehru vo finále Copa del Rey.

Domáci začali v netradičnej základnej päťke, čo hráčov aj trénera Realu mierne zaskočilo. Po prvej štvrtine mohli byť všetci fanúšikovia Realu spokojný, lebo všetci hráči si odvádzali svoju prácu skvele - Velickovic a Tomic predvádzali skvelú podkošovú hru, Suarez premenil pár pekných trojkových pokusov - a vytvorili si sľubný náskok (17:28).

V druhom dejstve Mirotic nastrieľal deväť bodov a Reyes ukoristil väčšinu doskokov v obrane. Napriek dobrej hre sa náskok znižoval a Barcelona strelov v posledných sekundách spolu so sirénou ho znížila na 6 bodov (42:48).

Po polčase sa Real neponáhľal. Llull začal pokrývať väčšiu plochu a snažil sa tak rozbiť domácu obranu, zatiaľčo Carroll strieľal spoza trojkového oblúka. Táto taktika opäť priniesla ovocie a Real tak išiel do poslednej časti so skóre 68:76.

Barcelona sa ale nevzdávala a prostredníctvom Navarra sa nebezpečne blížila ku Realu. Šnúra 13:0 zabezpečila že sa domáci tri minúty pred koncom ujali vedenia. Laso sa rozhodol zmeniť taktiku a do boja poslal dvoch point guardov, ale ich trojkové pokusy sa neujali. Barcelona si náskok udržala a do play-off postupuje z prvého a Real Madrid z druhého miesta (86:83).

Najlepším hráčom Realu Madrid sa stal Ante Tomic.

6.5.2012 Real Madrid 95:82 FIATC Mutua Joventut (Liga)
Realu už v poslednom kole nešlo o nič, ale to sa na zápase neodzrkadlilo. Súboj deviateho s druhým bol Cez zápas predviedol Real skvelú štatistiku so 76.9% premenených pokusov striel.

Zápas to bol pekný, poväčšinou kontrolovaný zo strany Realu Madrid. Point guard Carrol opäť predvádzal, prečo patrí k najlepším hráčom Realu, strlil 20 bodov a získal 5 doskokov. Štyria hráči Realu skončili s dvojciferným skóre. Obaja tréneri nechali svojich kľúčových hráčov väčšinu času na lavičke, aby si oddýchli pre ďalšie zápasy. Real si výhrou potvrdil druhú priečku a Joventut sa 18. prehrou zosunul na 10. miesto.

Najlepším hráčom Realu bol Jaycee Carroll.

Dnes prebehol aj žreb play-off, v ktorom sa Real Madrid stretne so siedmym tímom - Banca Civica. Prvý a druhý štvrťfinálový zápas prebehne 18. a 20. mája (květen). Prvé zápasy Real odohrá na pôde súpera.