Fotbal.zvoleje.cz

novinky
25.10.
Real Madrid si připsal 52. domácí výhru proti Barceloně
Sobota se stala dnem velkých úspěchů. Nejen, že si Los Blancos poradili s Barcelonou. Toto vítězství se zároveň stalo 125. ligovým Karima Benzemy. Zároveň se jedná o deváté Clásico, ve kterém na Santiago Bernabéu skóroval Cristiano Ronaldo.
23.10.
Karim Benzema mužem zápasu
Francouzský útočník se stal hvězdou utkání s Liverpoolem podle známkování Whoscored.com. Obdržel nejvyšší hodnocení ze všech hráčů, 9,23. Na branku vyslal tři pokusy, z toho dva gólové, celkový počet doteků s míčem se vyšplhal na na 62. Úspěšnost jeho přihrávek byla 82.4%.
22.10.
Juvenil poprvé prohrál v dorostenecké LM
Juvenil Realu Madrid podlehl Liverpoolu 3:2. Angličané se zásluhou lepšího skóre dostali do čela tabulky skupiny B dorostenecké Ligy mistrů. Mají však 6 bodů stejně jako Basilej i Real.
22.10.
Casillas nejhůře hodnoceným hráčem Realu Madrid
Nejnižší průměrné ligové hodnocení portálu WhoScored.com prozatím drží Iker Casillas, jeho hodnota dosahuje číslice 6,8. Nejvíce ceněným hráčem je naopak Cristiano Ronaldo, který dominuje se známkou 9,2.
21.10.
Reus do Realu?
Portál Goal.com má jasno. Podle něj Marco Reus opustí Borussi Dortmund a přestoupí do Realu Madrid i přes zájem Manchesteru United a Bayernu Mnichov.
21.10.
Legendární Gento slaví narozeniny
Francisco Gento dnes slaví krásné 81. narozeniny. Množství jeho významných trofejí je až k neuvěření, hned 6x stanul na první příčce Poháru mistrů evropských zemí. A dokázal jej hned při jeho premiérovém konání vyhrát. Tedy v sezoně 1955/56. Real Madrid je v současnosti tedy týmem, který v této významné soutěži dokázal jako první a zároveň i poslední zvítězit.
20.10.
Bale si připomíná slavný hattrick
Bale slaví výročí 4 let od památného hattricku. 20.10.2010 šokoval svět, když v dresu Tottenhamu nastřílel Interu Milán hattrick v Lize mistrů. Navíc v Itálii. Na výhru to nestačilo, Inter zvítězil 4:3.

Aktuální nabídka tipovačky
Tipovačka zdarma
Naše nová tipovačka je určená pouze pro naše registrované čtenáře. Přidejte se zdarma a porovnávejte se s ostatními.

Dvojtýždňové zhrnutie basketbalu

Čas 30. 04. 2012, 22:48 | Autor redakce | Zdroj realmadrid.com | rubrika: basketbal
Jaycee Carroll sa vrátil po zranení
Tri zápasy a tri tesné výhry, ktoré stále udržujú nádej, že Real pôjde do play-off z prvého miesta

22.4.2012 Real Madrid 85:80 Estudiantes (Liga)

Napriek veľkému odhodlaniu Estudiantes, si domáci favorit dokázal v zápase poradiť. Real Madrid nakoniec vyhral iba o 5 bodov, najmä vďaka skvelému predstaveniu Jaycee Carrolla, ktorý pre zranenie vynechal posledné dva zápasy.

Real vyhral väčšinu doskokov v počiatočných minútach, no ani to im nepomohlo, lebo nabudení hostia určovali tempo hry a do konca štvrtiny si nadobudli solídny náskok (9:26).

Jaycee Carroll prišiel v druhom dejstve hry a v prvých minútach zaznamenal 8 bodov.  Llull, Singler a Mirotic taktiež pomohli v útoku a tak do konca druhej časti ukrojili z náskoku veľkú časť (32:37).

Real po polčase zvýšil tempo a Estudiantesu spôsoboval čoraz väčšie problémy.  Suarez strelil dve trojky, hneď na to ho nasledoval s ďalšími dvoma Pocius a potom aj Tomic. Po krátkom útlme dvojica Suarez-Llul vrátil Real Madrid späť do hry (58:57).

V poslednej časti sa oba tímy sústredili na obranu. Záverečné minúty boli infarktové, ale Carroll dokázal Realu tento napínavý zápas vyhrať (85:80).

Najlepšími hráčmi na palubovke boli Jaycee Carroll a Felipe Reyes. Fotogalériu nájdete TU.

26.4.2012 Assignia Manresa 93:96 Real Madrid (Liga)

Real vyhral 14. zápas za sebou. Hlavným ťahúňom mužstva bol opäť Carroll.

Na začiatku prvej štvrtiny sa svojou skvelou hrou do pozornosti dostali Begič a na domácej strane Dolleman. Potom strelci Realu Madrid Suarez, Singler a Carroll získali do konca 7 bodový náskok (22:29).

Begičovi sa v obrane darilo a tak Carroll mohol s ľahkosťou skórovať. Náznak domácej hrozby prišiel až v druhej polovici tejto časti, kde domáci zaznamenali šnúru 12:5 a prinútili trénera Lasa vyžiadať si oddychový čas, ktorý hráčom pomohol a získali späť 5-bodový náskok (45:50).

V druhom polčase hral domáci Manresa usilovnejšie, čo vyhecovalo aj jeho ostatných spoluhráčov a obranu Realu v doskokoch prevalcovali. Našťastie zareagoval Llull a Real si do poslednej časti odnášal aspoň jednobodový náskok (68:69).

Llull nadviazal na výkon z posledných sekúnd tretej štvrtiny a aj vďaka nemu Real za dve minúty dosiahol šnúru 0:12. Pár technických chýb však trochu hráčov rozhodilo, ale najmä vďaka tradičným oporám Carrolla, Llulla a Singlera si hostia dokázali náskok udržať (93:96).

Za najlepších hráčov boli vyhlásení Carroll a Llull.

29.4.2012 Real Madrid 80:79 UCAM Murcia (Liga)

Tento zápas v Palacio de los Deportes bol opäť napínavým až do posledných sekúnd. Najväčšou hviezdou bol Sergio Llull so 16 bodmi, 4 doskokmi a 3 asistenciami.

Real mal pomalý štart, čo hostia využili a v útoku sa ľahko presadzovali. To sa ale časom pomaly menilo a Suarez s Carrollom zintenzívnili a ukradli vedenie na svoju stranu (25:20).

Obrana Madridistas bola síce veľmi slabá, ale vynahrádzali to vyhratými doskokmi. Ako náhle sa zdalo, že mysky váh naklonia na svoju stranu hostia, tak dvojica Llull-Carroll tomu dokázala zabrániť (40:36).

Po polčase Real dostal dve rýchle trojky, ale Mirotic jednou trojkou odpovedal a Singler skvelou podkošovou hrou pripojil ďalšie dva body. Begičova odmena za svoju tvrdú prácu prišla v podobe nádherného dunku, ktorý diváci odmenili búrlivým potleskom v stoji. Llull zrýchlil tempo a spolu so Suarezom sa v tejto hre zdali byť neprekonateľný (62:54).

Real si aj napriek pomerne vysokému náskoku dokázal zápas skomplikovať. Oba tímy bojovali až do posledných sekúnd a na samom konci bol odpískaný faul na Llulla, po ktorom nasledovali dva tresné hody. Llull síce nepremenil ani jeden, ale výsledok to už nezmenilo (80:79).

Najlepšími hráčmi boli Llull a Mirotic. Fotogaléria TU.

Real čakajú už iba posledné dva zápasy v základnej časti ligy, v ktorých sa stretne s odvekým rivalom z Barcelony a s FIATC Mutua Joventut.