Třiadvacetiletý odchovanec Realu Madrid Óscar Plano přestupuje do Alcorcónu. Španělský útočník ve druholigovém celku hostoval celou minulou sezónu.
Španělská fotbalová federace byla spokojená s funkcí spreje pro rozhodčí na MS 2014. Od nové sezóny se tato vychytávka stane výbavou rozhodčích v La Lize.
Baskebal získal zkušeného Argenince
Basketbal Realu Madrid posílil čtyřiatřicetiletý Argentinec Andrés Nocioni. Zkušený křídelník hrál v minulosti například za Chicago Bulls, Sacramento či Philadelphie. Hráč podepsal smlouvu na dva roky.
24.07.
Termíny španělského Superpoháru
Real Madrid odehraje v srpnu (august) španělský Superpohár proti Atléticu Madrid. První zápas se bude hrát v úterý 19. 8. na Santiago Bernabéu a odveta v pátek 22. 8. na stadionu Vicenteho Calderóna.
24.07.
Za jednu hodinu se prodalo 900 Jamesových dresů
Jakmile se na Santiago Bernabéu začal prodávat Jamesův dres s číslem 10, tak se jich za jednu hodinu prodalo rovných 900. To vychází na 15 dresů za minutu.
24.07.
Druhý den tréninku v USA
Los Blancos pokračovali i ve středu v práci. Xabi Alonso a Pepe odešli z tréninku dříve. Nevypadalo to, že by měli nějaké zdravotní problémy. Spíše skončili dřiv z toho důvodu, že mají za sebou jen jeden den tréninku, zatímco zbytek týmu trénoval už celý minulý týden. Fábio Coentrão opět pracoval sám. Sergio Ramos, Iker Casillas s Luka Modrić jsou už v Los Angeles. S týmem začnou trénovat dnes.
23.07.
Real Madrid posílil nový Marcelo
Realu Madrid posílil zdarma osmnáctiletý Abner z Brazílie. Talent zamíří do rezervního týmu. Pokud ale Castilla bude opravdu hrát třetí ligu, ujme se ho A-tým z důvodu omezení hráčů ze zemí mimo EU.

D.E.P. Alfredo Di Stéfano - NEZAPOMENEME!
blank

blank

Dvojtýždňové zhrnutie basketbalu

Čas 30. 04. 2012, 22:48 | Autor redakce | Zdroj realmadrid.com | rubrika: basketbal
Jaycee Carroll sa vrátil po zranení
Tri zápasy a tri tesné výhry, ktoré stále udržujú nádej, že Real pôjde do play-off z prvého miesta

22.4.2012 Real Madrid 85:80 Estudiantes (Liga)

Napriek veľkému odhodlaniu Estudiantes, si domáci favorit dokázal v zápase poradiť. Real Madrid nakoniec vyhral iba o 5 bodov, najmä vďaka skvelému predstaveniu Jaycee Carrolla, ktorý pre zranenie vynechal posledné dva zápasy.

Real vyhral väčšinu doskokov v počiatočných minútach, no ani to im nepomohlo, lebo nabudení hostia určovali tempo hry a do konca štvrtiny si nadobudli solídny náskok (9:26).

Jaycee Carroll prišiel v druhom dejstve hry a v prvých minútach zaznamenal 8 bodov.  Llull, Singler a Mirotic taktiež pomohli v útoku a tak do konca druhej časti ukrojili z náskoku veľkú časť (32:37).

Real po polčase zvýšil tempo a Estudiantesu spôsoboval čoraz väčšie problémy.  Suarez strelil dve trojky, hneď na to ho nasledoval s ďalšími dvoma Pocius a potom aj Tomic. Po krátkom útlme dvojica Suarez-Llul vrátil Real Madrid späť do hry (58:57).

V poslednej časti sa oba tímy sústredili na obranu. Záverečné minúty boli infarktové, ale Carroll dokázal Realu tento napínavý zápas vyhrať (85:80).

Najlepšími hráčmi na palubovke boli Jaycee Carroll a Felipe Reyes. Fotogalériu nájdete TU.

26.4.2012 Assignia Manresa 93:96 Real Madrid (Liga)

Real vyhral 14. zápas za sebou. Hlavným ťahúňom mužstva bol opäť Carroll.

Na začiatku prvej štvrtiny sa svojou skvelou hrou do pozornosti dostali Begič a na domácej strane Dolleman. Potom strelci Realu Madrid Suarez, Singler a Carroll získali do konca 7 bodový náskok (22:29).

Begičovi sa v obrane darilo a tak Carroll mohol s ľahkosťou skórovať. Náznak domácej hrozby prišiel až v druhej polovici tejto časti, kde domáci zaznamenali šnúru 12:5 a prinútili trénera Lasa vyžiadať si oddychový čas, ktorý hráčom pomohol a získali späť 5-bodový náskok (45:50).

V druhom polčase hral domáci Manresa usilovnejšie, čo vyhecovalo aj jeho ostatných spoluhráčov a obranu Realu v doskokoch prevalcovali. Našťastie zareagoval Llull a Real si do poslednej časti odnášal aspoň jednobodový náskok (68:69).

Llull nadviazal na výkon z posledných sekúnd tretej štvrtiny a aj vďaka nemu Real za dve minúty dosiahol šnúru 0:12. Pár technických chýb však trochu hráčov rozhodilo, ale najmä vďaka tradičným oporám Carrolla, Llulla a Singlera si hostia dokázali náskok udržať (93:96).

Za najlepších hráčov boli vyhlásení Carroll a Llull.

29.4.2012 Real Madrid 80:79 UCAM Murcia (Liga)

Tento zápas v Palacio de los Deportes bol opäť napínavým až do posledných sekúnd. Najväčšou hviezdou bol Sergio Llull so 16 bodmi, 4 doskokmi a 3 asistenciami.

Real mal pomalý štart, čo hostia využili a v útoku sa ľahko presadzovali. To sa ale časom pomaly menilo a Suarez s Carrollom zintenzívnili a ukradli vedenie na svoju stranu (25:20).

Obrana Madridistas bola síce veľmi slabá, ale vynahrádzali to vyhratými doskokmi. Ako náhle sa zdalo, že mysky váh naklonia na svoju stranu hostia, tak dvojica Llull-Carroll tomu dokázala zabrániť (40:36).

Po polčase Real dostal dve rýchle trojky, ale Mirotic jednou trojkou odpovedal a Singler skvelou podkošovou hrou pripojil ďalšie dva body. Begičova odmena za svoju tvrdú prácu prišla v podobe nádherného dunku, ktorý diváci odmenili búrlivým potleskom v stoji. Llull zrýchlil tempo a spolu so Suarezom sa v tejto hre zdali byť neprekonateľný (62:54).

Real si aj napriek pomerne vysokému náskoku dokázal zápas skomplikovať. Oba tímy bojovali až do posledných sekúnd a na samom konci bol odpískaný faul na Llulla, po ktorom nasledovali dva tresné hody. Llull síce nepremenil ani jeden, ale výsledok to už nezmenilo (80:79).

Najlepšími hráčmi boli Llull a Mirotic. Fotogaléria TU.

Real čakajú už iba posledné dva zápasy v základnej časti ligy, v ktorých sa stretne s odvekým rivalom z Barcelony a s FIATC Mutua Joventut.