Nahrávám...

novinky
16.04.
Kroos se vrací do herní pohody
Německý záložník v zápasu proti Atléticu opět ukázal svou extratřídu. Pokud se míč potkal s jeho kopačkami, bylo téměř jisté, že se vždy dostane ke svému cíli. Dokázal totiž zkompletovat 97% všech přihrávek.
12.04.
Castilla pouze remizovala, ale postoupit stále může
Rezerva Realu nedokázala doma porazit Tudelano. Hosté po první půli vedli 1:0, ale v 77. minutě vyrovnal Burgui. Castilla je 5. a na místo zaručující play-off o postup do druhé ligy jí chybí tři body. Do konce sezóny zbývá 5 zápasů.
12.04.
Basketbalisté porazili Barcelonu!
Bsketbal Realu Madrid slaví výhru v domácím El Clásicu výsledkem 91:78. Hráči Los Blancos zaznamenali 23. ligovou výhru v sezóně a posunuli se na druhou příčku v lize právě před Barcelonu.
12.04.
Chicharito se osvědčil v základní sestavě
Javier Hernández se za svůj výkon proti Eibaru rozhodně nemusí stydět. Dokázal přihrát přesně v 88% případech, na noze měl 40 míčů, z toho dokázal vyslat 4 nebezpečné pokusy. Na jeho konto jde taktéž jedna klíčová nahrávka, skvělý den navíc korunoval parádní brankou.
11.04.
Marcelo dorovnal Santamaríu
Marcelo odehrál proti Eibaru svůj 226. ligový zápas za Real Madrid. Stal se tak (po boku Santamaríi) 3. cizincem s největším počtem startů v La Lize za Bílý balet. Před ním jsou jen Di Stéfano (282) a Roberto Carlos (370),
10.04.
Ramos podal výborný výkon
Španělský obránce se rozhodně nemusí stydět za své poslední vystoupení proti Vallecanu. Stal se nejpřesnějším nahrávačem v bílém dresu. Celková úspěšnost jeho pasů byla 91,5%. K tomu všemu ovládl společně s Raphaëlem Varanem prostor ve vápně a oba shodně vybojovali ve svůj prospěch tři vzdušné souboje.
09.04.
Real se odvolal proti Ronaldově žluté
Vedení Realu Madrid se odvolalo proti žluté kartě pro útočníka Cristiana Ronalda, kterou dostal ve středečním ligovém utkání s Vallecanem (2:0). Pro portugalského fotbalistu totiž jde o páté napomínání v sezoně, po němž by měl kvůli automatickému trestu přijít o sobotní duel s Eibarem. Opakované záběry ukázaly, že Ronaldo nesimuloval.

Aktuální nabídka tipovačky
Tipovačka zdarma
Naše nová tipovačka je určená pouze pro naše registrované čtenáře. Přidejte se zdarma a porovnávejte se s ostatními.

Dvojtýždňové zhrnutie basketbalu

Čas 16. 04. 2012, 20:55 | Autor redakce | Zdroj realmadrid.com | rubrika: basketbal
Hviezdou posledných zápasov bol Llull
Základná časť basketbalovej ligy sa pomaly končí a Real je zatiaľ v tabuľke na druhom mieste. Postup do playoff má už istý.

9.4.2012 Caja Laboral 67:66 Real Madrid (Liga)

Hráči Realu v tomto zápase doplatili najmä na nepresnú streľbu v prvej časti. Na tento zápas sa prišlo pozrieť rekordných 15 504 divákov.

Už od úvodu obe strany urputne bránili a skóre otvoril Real Madrid, prostredníctvom Mirotica s jeho trojkovým pokusom, ale Real potom neskóroval až sedem minút. Za ten čas dokázali domáci nastrieľať 11 bodov a vytvorili si tak slušný náskok 11:3.

V druhej štvrtine sa ofenzíva Realu zlepšila a Reyes s Llullom predvádzali pekné akcie, ktoré viedli buď k bodom, alebo osobným chybám domácich. Real však aj napriek lepšej hre išiel do šatní s 8-bodovou stratou, lebo na ich skvelú hru nadviazali aj domáci (34:26).

Po prestávke sa Real výrazne zlepšil, na čo domáci tím dlho nevedel odpovedať a v prvých piatich minútach tretej štvrtiny bolo skóre 6:17. V kráľovskom tíme hral každý hráč, zatiaľčo v tíme Caja Laboral sa ukazoval iba Nocioni (48:50).

Tretia štvrtina predpovedala drámu až do konca, čo sa aj stalo skutočnosťou. Domáci tím premenil hneď od úvodu poslednej časti zápasu dve trojky, ale Real nestratil nervy a odpovedal podobne. Minútu pred koncom svietil na svetelnej tabuli jednobodový náskok pre domácich, ale ešte 0,8 sekundy pred koncom Suarez naservíroval neuveriteľnú nahrávku na alley-oop Llulla, ktorý však loptu nedokázal usmerniť do koša (67:66).

Najlepším hráčom zápasu bol Sergio Llull. Real si aj napriek prehre týmto zápasom zabezpečil postup do playoff. Fotogalériu zo stretnutia nájdete TU.

15.4.2012 Real Madrid 91:87 Lucentum Alicante (Liga)

To, čo hráči Realu pokazili v predošlom zápase, napravili v tomto. Za prvú štvrtinu nastrieľali 32 bodov a k víťazstvu opäť výrazne pomohol Sergio Llull.

K výhre dopomohlo aj dôkladné bránenie playmakera Alicante Llomparta. Real sa od hostí dokázal odtrhnúť keď skóre zápasu bolo 13:11 a od toho momentu v tejto časti hry domáci hráči hostí nepustili takmer k ničomu.

V druhej časti sa Alicante začalo zlepšovať, najmä prostredníctvom Ellisa a už spomínaného Llomparta. Real išiel aj napriek poľaveniu do šatní s výrazným náskokom (47:31).

V tretej štvrtine vyzerali hostia pokojnejšie a podarilo sa im niekoľko trojkových pokusov, z čoho plynula šnúra 4:14.

Real sa cítil až príliš sebaisto a takmer na to doplatil. Lucentum sa so skóre stále veľmi nebezpečne približovali a len vďaka Singlerovi a Llullovi domáci zabránili prekvapeniu (91:87).

Najlepším hráčom bol opäť Llull, ktorý si pripísal 24 bodov. Fotogalériu nájdete TU.

A ako by vyzeralo playoff po poslednom odohranom kole? Podľa tabuľky by sa Real stretol s tímom Banca Civica.