Fotbal.zvoleje.cz

novinky
00:59
Arbeloa odehrál 200. zápas za Real Madrid
Álvaro Arbeloa si připsal v zápase Ligy mistrů proti Ludogorci svůj 200. start za první tým Realu Madrid. První zkušenosti sbíral jako mladý odchovanec v sezóně 2004/2005. Poté odešel do Deportiva. Do klubu se vrátil po třech letech v Liverpoolu roku 2009. Arbeloova bilance je následující: 146 výher, 30 remíz a 24 porážek.
01.10.
Juvenil A vyhrál druhy zápas LM
Tým Realu Madrid Juvenil A si v Bulharsku hladce poradil s Ludogorcem 0:3 a po dvou zápasech má v juniorské Lize mistrů jako jediný tým skupiny plný počet bodů.
28.09.
Pepe trénoval s týmem
Real Madrid se v neděli začal připravovat na středeční zápas Ligy mistrů s Ludogorecem. Dobrou zprávou je, že se k týmu po zranění připojil Pepe a naplno s ním trénoval.
28.09.
Castilla v těžké krizi
Rezerva Realu Madrid opět prohrála. Castilla bodovala jen jednou z šesti pokusů. Tentokrát v sobotu doma prohrála 0:3 s Amorebietou.
28.09.
Basketbalisté slaví trofej
Basketbalisté Realu Madrid získali svoji první trofej v sezóně. Porazili Barcelonu 99:78 a přezvali Španělský superpohár. Nejlepším hráčem zápasu byl Llull s 21 body.
26.09.
Rekordní start Ronalda
Cristiano Ronaldo prožívá skvělý start do nového ročníku. Jeho 12 gólů z prvních osmi zápasů je dokonce Portugalcovým osobním rekordem.
19.09.
Morata je v Juventusu spokojený
Mladý útočník Álvaro Morata, který před sezonou přestoupil z Realu Madrid do Juventusu, si i přes zranění nemůže novou štaci vynachválit. „Cítím se důležitý. Miluji to tady,“ říká hráč, kterého může Bílý balet v následujících sezonách přivést zpět.

Aktuální nabídka tipovačky
Tipovačka zdarma
Naše nová tipovačka je určená pouze pro naše registrované čtenáře. Přidejte se zdarma a porovnávejte se s ostatními.

Dvojtýždňové zhrnutie basketbalu

Čas 02. 04. 2012, 20:47 | Autor redakce | Zdroj realmadrid.com, eurobasket.com | rubrika: basketbal
Laso v Španielsku odtrénoval už 150 zápasov
Dva ligové zápasy, jedna výhra, jedna prehra a míľnik v kariére Pabla Lasa - to prináša dvojtýždňové zhrnutie basketbalu

25.3.2012 Lagun Aro 98:90 Real Madrid (Liga)

V tomto zápase došlo k stretu dvoch najlepších ofenzívnych mužstiev v lige Endesa a bolo sa na čo pozerať. Svedčí o tom aj skóre, ktoré takmer presiahlo dvestobodovú hranicu. Real bol takmer celú hru pod hrozbou trojkových pokusov domácich hráčov a kráľovský klub aj napriek prehre podal kvalitný výkon.

Hneď od úvodu prvej časti hry hrali obe mužstvá rýchly a útočný basketbal, čo divákov veľmi tešilo. Real sa však dostal pod tlak a skresať rozdiel v skóre nepomohli ani pekné akcie Mirotica a Rodrigueza (27:15).

Sergio Rodriguez vsietil v úvodných minútach druhej štvrtiny trojku, čo hráčov naštartovalo a svoju stratu pomaly začali dobiehať. Potom Andy Panko zobral útok domácich do vlastných rúk a niekoľkými trojkami v posledných minútach upravil skóre, s ktorým hráči oboch mužstiev odchádzali do šatní (50:41).

Do tretieho dejstva vybehli hráči Realu ako vymenení a ich aktivita bola odmenená v podobe šnúry 0:15, čím naklonili misky váh na svoju stranu. Striedanie a následná spolupráca hráčov Salgado-Baron na domácej strane však priniesla ovocie a do prestávky boli opäť vo vedení hráči Lagun Aro (74:40).

Štvrtú štvrtinu Singler využil chyby domácich a prvé body strieľal práve on. Panko na strane domácich bol vylúčený a hra bola čoraz viac napínavá. Real však nemal svoj deň a hráči nepremenili niekoľko dôležitých trestných hodov. Z víťazstva sa tak tešili domáci (98:90). Touto prehrou Real prišiel o prvé miesto v tabuľke, keď ho na čele vystriedal najväčší rival z Barcelony.

Najlepší strelci Realu Madrid boli Sergio Rodriguez a Nikola Mirotic so 16 resp. 10 bodmi. Fotogalériu zo stretnutia nájdete TU.

Týmto zápasom sa Pablo Laso stal 150-násobným trénerom mužstva v Španielskej lige.

2011- Real Madrid 25 (20-5)

1.4.2012 Real Madrid 64:51 Unicaja (Liga)

Tento deň priniesol očakávaný zápas, keď domáci Real Madrid privítal hostí z Unicaja Malaga. Druhý tím sa nenechal zaskočiť, dokázal zvíťaziť a to aj napriek menším problémom v útoku, ktoré si ale vynahradil svedomitou obrannou hrou.

Hráči Realu sa už od začiatku snažili kontrolovať hru. Hrali koncentrovane ako v útoku, tak aj v obrane a podarilo sa im niekoľko pekných blokov.  Najviac bolo na palubovke vidieť bosnianskeho reprezentanta Begica, ktorý celý zápas viedol tím k víťazstvu (17:13).

V druhej štvrtine postihla hráčov Realu menšia kríza, ktorá ale bola čoskoro zažehnaná a potom hral Real opäť lepšie ako hosťujúci celok. Na konci prvého polčasu mali teda hráči Realu 4-bodový náskok (30:26).

V druhom polčase sa rozdiel v skóre takmer nemenil a oba tímy podali vyrovnaný výkon. Navyše celú hru obaja tréneri často menili zostavy a väčší priestor dali hráčom z lavičky. Urobili tak hlavne preto, aby si kľúčoví hráči tímov pred nadchádzajúcim kolom oddýchli, nakoľko sa Real stretne v šlágri kola s Caja Laboral.

Real tak dokázal vyhrať a Unicaja si zapísala svoju 13. prehru v ligovej sezóne (64:51). Najlepšími hráčmi Realu boli Begic a Singler so 14 resp. 13 bodmi. Fotogalériu k zápasu nájdete TU.