Fotbal.zvoleje.cz

novinky
17.12.
Ve finále proti San Lorenzo
Real Madrid už zná soupeře pro sobotní finále mistrovství světa klubů. Bude jím argentinský celek San Lorenzo, který v semifinále udolal Auckland City 2:1 po prodloužení.
14.12.
Proti Cruz Azul v Marrákéši
Semifinále mistrovství světa klubů mezi Realem Madrid a mexickým Cruz Azul se nebude hrát v Rabatu, ale v Marrákéši. Změnu potvrdila FIFA, důvodem je špatný stav hřiště v Rabatu.
13.12.
V semifinále MS Klubů proti Cruz Azul
Real Madrid už zná soupeře pro semifinále mistrovství světa klubů, které se hraje v úterý 16. 12. Po nervydrásající výhře 3:1 v prodloužení nad Sydney Wanderers jím bude mexický Cruz Azul.
13.12.
Castilla porazila béčko Realu Sociedad
Rezervní tým Realu Madrid si poradil s béčkem Realu Sociedad 3:1 a v prozatímní tabulce skupiny 2 třetí ligy poskočil na čtvrtou příčku. Góly Realu Madrid vstřelili Javi Muñoz, Lucas Torró a Raúl de Tomás
12.12.
Pepe potěšil znevýhodněné rodiny
Obránce Realu Madrid Pepe koupil ze svého 9 000 kilo jídla pro znevýhodněné rodiny ze sousedství oblasti Laz Rozas, kde portugalský reprezentant žije. Pepe jim krásným gestem chtěl zpříjemnit vánoce.
11.12.
Real slaví krásné výročí
Přesně před 14 lety, tedy 11. prosince 2000, se se stal Real Madrid oficiálně nejlepším fotbalovým klubem 20. století. Madridský gigant tehdy zvítězil zcela jasně se 42% hlasů. Druhý Manchester United a Bayern Mnichov měly jen 9%. Cenu přebíral současný prezident Florentino Pérez a legendární Alfredo Di Stéfano.
10.12.
Asier Illarramendi králem přihrávek
Illarra se proti Ludogorci činil. Dokázal porazit dokonce i obvyklého lídra těchto statistik Toniho Kroose. Připsal si neuvěřitelnou 97% úspěšnost všech pasů. Celkový počet jeho kontaktů s míčem se vyšplhal k číslu 107. I v této položce překonává výborného Kroose, který se dotkl míče v 89 případech a jeho úspěšnost činila 93,7%.

Aktuální nabídka tipovačky
Tipovačka zdarma
Naše nová tipovačka je určená pouze pro naše registrované čtenáře. Přidejte se zdarma a porovnávejte se s ostatními.

Dvojtýždňové zhrnutie basketbalu

Čas 19. 03. 2012, 20:30 | Autor redakce | Zdroj realmadrid.com | rubrika: basketbal
hrdinom posledného kola bol Carroll
Real po vypadnutí z Euroligy a skončení Copa del Rey hrá už len domácu ligu, v ktorej sa za posledné dva týždne dokázal dostať na vrchol tabuľky

11.3.2012 Valencia Basket 83:66 Real Madrid (Liga)
Real kvôli podpriemernej hre celého tímu a skvelej obrannej hre súpera vo Valencii prehral.
Valencia režírovala hru už od úvodu. Zaznamenali niekoľko trojek, ktoré im zaistili solídny náskok. Tréner Laso na to reagoval postavením Reyesa, Tomica a Carrolla. Real sa postupne začal k súperovi približovať a náskok pred prvou sirénou skresal na štyri body (26:22).
Valencia sa tešila z úspešnosti streľby 70% a hráči Realu boli zúfalí. Domáci opäť získali svoj 8-bodový náskok, ale Velickovic na to odpovedal 6 bodmi za sebou. Ani toto však nedokázalo hráčov Realu povzbudiť k lepšiemu výkonu a do šatní išlo so stratou 7 bodov (49:36).
Po polčase sa obrana Madridistas zlepšila, ale ofenzíva bola stále mizerná. Llull svoje prvé body v zápase zaznamenal až v tretej štvrtine a aj to malo za následok že pred poslednou časťou hry Real zaostával o 10 bodov (64:54).
Realu v poslednej štvrtine trvalo viac ako päť minút a porážke 83:66 sa už nedalo zabrániť. Real má však vystriedať svojho najväčšieho rivala z Barcelony na čele tabuľky, no v nasledujúcom kole by musel vyhrať minimálne o 20 bodov.
Najlepším strelcom Realu bol v tomto zápase Velickovic, ktorý strelil 11 bodov a doskočil 4 lopty.

13.3.2012 Real Madrid 76:55 Blancos de Rueda (Liga)
Misia splnená, Real dokázal vyhrať viac ako o 20 bodov a ocitol sa na samom vrchole tabuľky Endesa Ligy. Celý zápas bol pravým opakom toho predošlého. Všetci hráči Realu si svoje povinnosti plnili výborne, za čo ich diváci v domácej hale odmeňovali skvelou atmosférou.
Od začiatku išiel celý tím na víťazstvo. Od začiatku si hráči vytvárali skvelé akcie. Llull strelil za menej ako dve minúty dve trojky a tím si tak vypracoval 8 bodový náskok, čo hostí prinútilo vyžiadať si time-out. Spočiatku sa zdalo že sa vrátia do hry, ale Llull bol proti a tak Real viedol o jedenásť bodov (21:10).
V druhej štvrtine bola hra taká istá aj napriek väčšiemu počtu obranných doskokov hostí. Potom sa však ku koncu štvrtiny k hráčom Realu dokázali priblížiť aspoň na rozdiel 12 bodov (34:22).
Po príchode zo šatní si už hráči Pabla Lasa dokázali vybojovať vytúžený 20 bodový náskok, ktorý sa im podarilo v celku poľahky udržiavať (61:37).
Posledná štvrtina bola asi najvyrovnanejšia. Hráči Realu trochu poľavili, ale náskok sa im podarilo udržať a tak sú opäť na vrchole ligovej tabuľky (76:55).

18.3.2012 Real Madrid 85:71 CAI Zaragoza (Liga)
Carroll v tomto zápase predviedol skvelý výkon a zaznamenal neuveriteľných 36 bodov.
Skóre otvorili hostia ale hráči Realu, postupne Begič, Singlerom a Carroll, zabezpečili rýchlych 7 bodov. Na oboch stranách predvádzali hráči dobrú hru a vyrovnaný výkon tohoto stretnutia potvrdilo aj výsledné skóre po prvej štvrtine (19:19).
V druhej časti sa hráči Realu dokázali od hostí odpútať, za čo vďačia najmä výkonu Mirotica a Reyesa. Keď sa ale zdalo že Real už úplne ovládne hru Zaragoza sa prebudila a vysokú stratu dokázala aspoň čiastočne skorigovať (44:32).
Po polčase sa hra príliš nemenila. Oba tímy si udržiavali výkon. Jeden tím skóroval, na čo druhý tím takmer okamžite odpovedal.
Američan Carroll predviedol v poslednej štvrtine veľkolepé predstavenie, kde skóroval jeden kôš za druhým a s 36 bodmi sa stal najlepším hráčom na palubovke.
V rozhovore po zápase povedal: "V profesionálnej kariére sa mi to zatiaľ nepodarilo a na tento môj úspech som hrdý. Pracujem na sebe veľmi tvrdo a toto je pre mňa veľký deň. Dôležitá je však výhra tímu a to že sme prvý v tabuľke".

Real má aktuálne v lige najvyšší bodový priemer na zápas (83.16). Za Realom je Lagun Aro (na Real stráca takmer 4 body na zápas), Gescrap Bizkaia, Regal Barcelona a päťku najlepších uzatvára Unicaja.