Fotbal.zvoleje.cz

novinky
28.09.
Pepe trénoval s týmem
Real Madrid se v neděli začal připravovat na středeční zápas Ligy mistrů s Ludogorecem. Dobrou zprávou je, že se k týmu po zranění připojil Pepe a naplno s ním trénoval.
28.09.
Castilla v těžké krizi
Rezerva Realu Madrid opět prohrála. Castilla bodovala jen jednou z šesti pokusů. Tentokrát v sobotu doma prohrála 0:3 s Amorebietou.
28.09.
Basketbalisté slaví trofej
Basketbalisté Realu Madrid získali svoji první trofej v sezóně. Porazili Barcelonu 99:78 a přezvali Španělský superpohár. Nejlepším hráčem zápasu byl Llull s 21 body.
26.09.
Rekordní start Ronalda
Cristiano Ronaldo prožívá skvělý start do nového ročníku. Jeho 12 gólů z prvních osmi zápasů je dokonce Portugalcovým osobním rekordem.
19.09.
Morata je v Juventusu spokojený
Mladý útočník Álvaro Morata, který před sezonou přestoupil z Realu Madrid do Juventusu, si i přes zranění nemůže novou štaci vynachválit. „Cítím se důležitý. Miluji to tady,“ říká hráč, kterého může Bílý balet v následujících sezonách přivést zpět.
18.09.
Varane prodloužil smlouvu
Obránce Realu Madrid Raphaël Varane prodloužil s klubem smlouvu až do roku 2020. Dohodu dnes oznámily oficiální stránky Realu.
16.09.
Do mládežnické Ligy mistrů vítězně
Dorostenecký tým Realu Madrid vyhrál 2:0 úvodní zápas Ligy mistrů proti Basileji. Branky vstřelili Borja Mayoral a Jack Harper.

Aktuální nabídka tipovačky
Tipovačka zdarma
Naše nová tipovačka je určená pouze pro naše registrované čtenáře. Přidejte se zdarma a porovnávejte se s ostatními.

Dvojtýždňové zhrnutie basketbalu

Čas 19. 03. 2012, 20:30 | Autor redakce | Zdroj realmadrid.com | rubrika: basketbal
hrdinom posledného kola bol Carroll
Real po vypadnutí z Euroligy a skončení Copa del Rey hrá už len domácu ligu, v ktorej sa za posledné dva týždne dokázal dostať na vrchol tabuľky

11.3.2012 Valencia Basket 83:66 Real Madrid (Liga)
Real kvôli podpriemernej hre celého tímu a skvelej obrannej hre súpera vo Valencii prehral.
Valencia režírovala hru už od úvodu. Zaznamenali niekoľko trojek, ktoré im zaistili solídny náskok. Tréner Laso na to reagoval postavením Reyesa, Tomica a Carrolla. Real sa postupne začal k súperovi približovať a náskok pred prvou sirénou skresal na štyri body (26:22).
Valencia sa tešila z úspešnosti streľby 70% a hráči Realu boli zúfalí. Domáci opäť získali svoj 8-bodový náskok, ale Velickovic na to odpovedal 6 bodmi za sebou. Ani toto však nedokázalo hráčov Realu povzbudiť k lepšiemu výkonu a do šatní išlo so stratou 7 bodov (49:36).
Po polčase sa obrana Madridistas zlepšila, ale ofenzíva bola stále mizerná. Llull svoje prvé body v zápase zaznamenal až v tretej štvrtine a aj to malo za následok že pred poslednou časťou hry Real zaostával o 10 bodov (64:54).
Realu v poslednej štvrtine trvalo viac ako päť minút a porážke 83:66 sa už nedalo zabrániť. Real má však vystriedať svojho najväčšieho rivala z Barcelony na čele tabuľky, no v nasledujúcom kole by musel vyhrať minimálne o 20 bodov.
Najlepším strelcom Realu bol v tomto zápase Velickovic, ktorý strelil 11 bodov a doskočil 4 lopty.

13.3.2012 Real Madrid 76:55 Blancos de Rueda (Liga)
Misia splnená, Real dokázal vyhrať viac ako o 20 bodov a ocitol sa na samom vrchole tabuľky Endesa Ligy. Celý zápas bol pravým opakom toho predošlého. Všetci hráči Realu si svoje povinnosti plnili výborne, za čo ich diváci v domácej hale odmeňovali skvelou atmosférou.
Od začiatku išiel celý tím na víťazstvo. Od začiatku si hráči vytvárali skvelé akcie. Llull strelil za menej ako dve minúty dve trojky a tím si tak vypracoval 8 bodový náskok, čo hostí prinútilo vyžiadať si time-out. Spočiatku sa zdalo že sa vrátia do hry, ale Llull bol proti a tak Real viedol o jedenásť bodov (21:10).
V druhej štvrtine bola hra taká istá aj napriek väčšiemu počtu obranných doskokov hostí. Potom sa však ku koncu štvrtiny k hráčom Realu dokázali priblížiť aspoň na rozdiel 12 bodov (34:22).
Po príchode zo šatní si už hráči Pabla Lasa dokázali vybojovať vytúžený 20 bodový náskok, ktorý sa im podarilo v celku poľahky udržiavať (61:37).
Posledná štvrtina bola asi najvyrovnanejšia. Hráči Realu trochu poľavili, ale náskok sa im podarilo udržať a tak sú opäť na vrchole ligovej tabuľky (76:55).

18.3.2012 Real Madrid 85:71 CAI Zaragoza (Liga)
Carroll v tomto zápase predviedol skvelý výkon a zaznamenal neuveriteľných 36 bodov.
Skóre otvorili hostia ale hráči Realu, postupne Begič, Singlerom a Carroll, zabezpečili rýchlych 7 bodov. Na oboch stranách predvádzali hráči dobrú hru a vyrovnaný výkon tohoto stretnutia potvrdilo aj výsledné skóre po prvej štvrtine (19:19).
V druhej časti sa hráči Realu dokázali od hostí odpútať, za čo vďačia najmä výkonu Mirotica a Reyesa. Keď sa ale zdalo že Real už úplne ovládne hru Zaragoza sa prebudila a vysokú stratu dokázala aspoň čiastočne skorigovať (44:32).
Po polčase sa hra príliš nemenila. Oba tímy si udržiavali výkon. Jeden tím skóroval, na čo druhý tím takmer okamžite odpovedal.
Američan Carroll predviedol v poslednej štvrtine veľkolepé predstavenie, kde skóroval jeden kôš za druhým a s 36 bodmi sa stal najlepším hráčom na palubovke.
V rozhovore po zápase povedal: "V profesionálnej kariére sa mi to zatiaľ nepodarilo a na tento môj úspech som hrdý. Pracujem na sebe veľmi tvrdo a toto je pre mňa veľký deň. Dôležitá je však výhra tímu a to že sme prvý v tabuľke".

Real má aktuálne v lige najvyšší bodový priemer na zápas (83.16). Za Realom je Lagun Aro (na Real stráca takmer 4 body na zápas), Gescrap Bizkaia, Regal Barcelona a päťku najlepších uzatvára Unicaja.