Toni Kroos dokázal nasbírat již 1655 ligových minut. Není tedy překvapením, že ze všech hráčů Realu Madrid strávil na zeleném pažitu nejvíce času. Druhé místo s 1601 minutami okupuje Cristiano Ronaldo. První trojici uzavírá s číslici 1530 Iker Casillas.
Legendární fotbalista Luís Figo potvrdil, že bude letos kandidovat na šéfa FIFA. Bývalý hráč Realu Madrid i Barcelony se tak postaví dlouholetému předsedovi Seppu Blatterovi a dalším několika kandidátům. „Když jsem hledal na internetu FIFA, první slovo, které jsem viděl, bylo skandál. To se musí změnit,“ řekl Figo.
Ronaldo lídrem asistencí
Cristiano je nejen výborným střelcem, ale v současnosti i naším nejlepším ligovým nahrávačem. Celkově dokázal nasbírat 9 asistencí. V jeho závěsu je Karim Benzema s 8 přesnými pasy, o třetí místo se svorně dělí James Rodríguez a Toni Kroos, oba byli úspěšní v sedmi případech. Je ovšem nutné podotknout, že James potřeboval k tomuto úspěchů téměř o 200 hracích minut méně.
25.01.
Ramos v čele hříšníků
Sergio Ramos si připisuje nelichotivý primát, dokázal z celého týmu nasbírat nejvíce žlutých karet v ligových zápasech. Dopustil se prohřešku v sedmi případech. V jeho závěsu je s šesti žlutými Daniel Carvajal. Třetí místo okupuje James Rodríguez se čtyřmi napomenutími. Tradiční hříšník Pepe letos mile překvapuje, zatím nemá ani jednu kartu.
25.01.
Castilla vyhrála a je první!
Fantastická série druhého týmu Realu Madrid pokračuje. Castilla vyhrála čtvrtý zápas v řadě, tentokrát na domácím hřišti porazila 3:0 jedenáctou Fuenalabradu. Skóre přitom domácí otevřeli až v 79. minutě. Dva góly vstřelil Narvaez, jeden přidal Burgui. Castilla tak poskočila na první místo tabulky.
24.01.
Další termíny zápasů La Ligy
Real Madrid zná další dva přesné termíny zápasů španělské ligy. Domácí duel proti Deportivu odehraje v sobotu 14. února od 18:00. Následovat pak bude utkání na půdě Elche, které se bude hrát v neděli 22. února od 21:00. Kompletní rozpis zápasů Realu naleznete zde.
22.01.
Real Madrid začal jednat s Ramosem o prodloužení smlouvy
Sergio Ramos má s Realem Madrid smlouvu do roku 2017, a tak klub usiluje o to, aby ji hráč prodloužil. Podle španělské televizní stanice Cuatro se ale první pokus nezdařil. Sergio údajně není spokojený s platem, který mu klub nabízí.

Aktuální nabídka tipovačky
Tipovačka zdarma
Naše nová tipovačka je určená pouze pro naše registrované čtenáře. Přidejte se zdarma a porovnávejte se s ostatními.
11:30
TipovačkaTrival Valderas - Real Madrid Cast...

Dvojtýždňové zhrnutie basketbalu

Čas 19. 03. 2012, 20:30 | Autor redakce | Zdroj realmadrid.com | rubrika: basketbal
hrdinom posledného kola bol Carroll
Real po vypadnutí z Euroligy a skončení Copa del Rey hrá už len domácu ligu, v ktorej sa za posledné dva týždne dokázal dostať na vrchol tabuľky

11.3.2012 Valencia Basket 83:66 Real Madrid (Liga)
Real kvôli podpriemernej hre celého tímu a skvelej obrannej hre súpera vo Valencii prehral.
Valencia režírovala hru už od úvodu. Zaznamenali niekoľko trojek, ktoré im zaistili solídny náskok. Tréner Laso na to reagoval postavením Reyesa, Tomica a Carrolla. Real sa postupne začal k súperovi približovať a náskok pred prvou sirénou skresal na štyri body (26:22).
Valencia sa tešila z úspešnosti streľby 70% a hráči Realu boli zúfalí. Domáci opäť získali svoj 8-bodový náskok, ale Velickovic na to odpovedal 6 bodmi za sebou. Ani toto však nedokázalo hráčov Realu povzbudiť k lepšiemu výkonu a do šatní išlo so stratou 7 bodov (49:36).
Po polčase sa obrana Madridistas zlepšila, ale ofenzíva bola stále mizerná. Llull svoje prvé body v zápase zaznamenal až v tretej štvrtine a aj to malo za následok že pred poslednou časťou hry Real zaostával o 10 bodov (64:54).
Realu v poslednej štvrtine trvalo viac ako päť minút a porážke 83:66 sa už nedalo zabrániť. Real má však vystriedať svojho najväčšieho rivala z Barcelony na čele tabuľky, no v nasledujúcom kole by musel vyhrať minimálne o 20 bodov.
Najlepším strelcom Realu bol v tomto zápase Velickovic, ktorý strelil 11 bodov a doskočil 4 lopty.

13.3.2012 Real Madrid 76:55 Blancos de Rueda (Liga)
Misia splnená, Real dokázal vyhrať viac ako o 20 bodov a ocitol sa na samom vrchole tabuľky Endesa Ligy. Celý zápas bol pravým opakom toho predošlého. Všetci hráči Realu si svoje povinnosti plnili výborne, za čo ich diváci v domácej hale odmeňovali skvelou atmosférou.
Od začiatku išiel celý tím na víťazstvo. Od začiatku si hráči vytvárali skvelé akcie. Llull strelil za menej ako dve minúty dve trojky a tím si tak vypracoval 8 bodový náskok, čo hostí prinútilo vyžiadať si time-out. Spočiatku sa zdalo že sa vrátia do hry, ale Llull bol proti a tak Real viedol o jedenásť bodov (21:10).
V druhej štvrtine bola hra taká istá aj napriek väčšiemu počtu obranných doskokov hostí. Potom sa však ku koncu štvrtiny k hráčom Realu dokázali priblížiť aspoň na rozdiel 12 bodov (34:22).
Po príchode zo šatní si už hráči Pabla Lasa dokázali vybojovať vytúžený 20 bodový náskok, ktorý sa im podarilo v celku poľahky udržiavať (61:37).
Posledná štvrtina bola asi najvyrovnanejšia. Hráči Realu trochu poľavili, ale náskok sa im podarilo udržať a tak sú opäť na vrchole ligovej tabuľky (76:55).

18.3.2012 Real Madrid 85:71 CAI Zaragoza (Liga)
Carroll v tomto zápase predviedol skvelý výkon a zaznamenal neuveriteľných 36 bodov.
Skóre otvorili hostia ale hráči Realu, postupne Begič, Singlerom a Carroll, zabezpečili rýchlych 7 bodov. Na oboch stranách predvádzali hráči dobrú hru a vyrovnaný výkon tohoto stretnutia potvrdilo aj výsledné skóre po prvej štvrtine (19:19).
V druhej časti sa hráči Realu dokázali od hostí odpútať, za čo vďačia najmä výkonu Mirotica a Reyesa. Keď sa ale zdalo že Real už úplne ovládne hru Zaragoza sa prebudila a vysokú stratu dokázala aspoň čiastočne skorigovať (44:32).
Po polčase sa hra príliš nemenila. Oba tímy si udržiavali výkon. Jeden tím skóroval, na čo druhý tím takmer okamžite odpovedal.
Američan Carroll predviedol v poslednej štvrtine veľkolepé predstavenie, kde skóroval jeden kôš za druhým a s 36 bodmi sa stal najlepším hráčom na palubovke.
V rozhovore po zápase povedal: "V profesionálnej kariére sa mi to zatiaľ nepodarilo a na tento môj úspech som hrdý. Pracujem na sebe veľmi tvrdo a toto je pre mňa veľký deň. Dôležitá je však výhra tímu a to že sme prvý v tabuľke".

Real má aktuálne v lige najvyšší bodový priemer na zápas (83.16). Za Realom je Lagun Aro (na Real stráca takmer 4 body na zápas), Gescrap Bizkaia, Regal Barcelona a päťku najlepších uzatvára Unicaja.