Fotbal.zvoleje.cz

novinky
20.10.
Bale si připomíná slavný hattrick
Bale slaví výročí 4 let od památného hattricku. 20.10.2010 šokoval svět, když v dresu Tottenhamu nastřílel Interu Milán hattrick v Lize mistrů. Navíc v Itálii. Na výhru to nestačilo, Inter zvítězil 4:3.
20.10.
Ramos v čele karetních hříšníků
Sergio Ramos dál rozšiřuje svou bohatou karetní sbírku. I přes své zranění a následnou herní absenci stihl od začátku sezony posbírat celkově 6 žlutých karet. Na druhém místě se umístil Daniel Carvalaj, který má žluté karty tři. Ramosův stoperský kolega Pepe má překvapivě pouhou jednu žlutou a Raphael Varane dokonce ani jednu.
20.10.
Ital Nicola Rizzoli odřídí zápas Realu v Liverpoolu
Středeční zápas Ligy mistrů proti Liverpoolu na Anfieldu bude řídit Nicola Rizzoli - italský sudí, který měl na starosti finále mistrovství světa 2014.
20.10.
Carlo Ancelotti slaví úspěch
Lodivod Realu Madrid si rozhodně nemůže stěžovat na nedostatek branek. Tým pod jeho vedením dosáhl hranice dvou set gólů. K pokoření tohoto milníku potřeboval pouhých 73 zápasů. Na jeden tedy připadá 2,7 branky.
19.10.
Iker Casillas na nepříjemné třinácté příčce
Iker se prozatím drží po sedmi odchytaných zápasech na třinácté pozici mezi brankáři. Inkasoval 8 branek a jeho průměr je 1.14 zásahu na zápas. Toto číslo se stává i velice nelichotivou vizitkou naší obrany. Na první příčce vévodí Claudio Bravo z Barcelony, který neobdržel po osmi zápasech ani jeden gól. Do dnešního dne celkově zasáhlo do hry 29 brankářů. Keylor Navas se drží na sedmé příčce s průměrem branky na zápas, nicméně do ligového dění zasáhl pouze jednou.
19.10.
Real Madrid si připisuje další rekord
Je obecně známo, že Bilý balet si počíná úspěšně na domácím hřišti. Ale jak je tomu ve venkovních zápasech? Zde dokázal v prvních čtyřech zápasech nastřílet 17 branek. Což se zatím žádnému jinému týmu nepovedlo, číslo sedmnáct se tedy stává novým rekordem La Ligy. Na Santiago Bernabéu si madridští nevedou o mnoho hůře, zde dokázali sít rozvlnit třinácti pokusy.
19.10.
Socuellamos - Castilla 0:0
Rezervní tým uhrál alespoň bod na půdě sestupem ohroženého soupeře. Castilla se pomalu zvedá ze své krize, v posledních třech zápasech získala 7 bodů.

Aktuální nabídka tipovačky
Tipovačka zdarma
Naše nová tipovačka je určená pouze pro naše registrované čtenáře. Přidejte se zdarma a porovnávejte se s ostatními.

Dvojtýždňové zhrnutie basketbalu

Čas 05. 03. 2012, 22:30 | Autor redakce | Zdroj realmadrid.com, euroleague.net | rubrika: basketbal
Pablo Laso Vitoria
Hráči Realu Madrid za dva týždne vyhrali všetky zápasy, ale jedna mala trpkú príchuť - kvôli horšiemu skóre vypadli z Euroligy.

23.2.2012 Real Madrid 86:65 Unicaja (Euroliga)
Ak chcel Real Madrid ostať v Eurolige, musel tento zápas vyhrať.
Prvé body síce skórovali hráči Realu, ale Unicaja potom vbehla do zápasu ako hurikán. Kúsok po kúsku sa domámácim podarilo vrátiť späť do hry, no aj tak mali pred sebou dlhý zápas (14:22).
Carroll v druhej štvrtine strelil prvých šesť bodov, ale Peric držal hostí v bezpečnej vzdialenosti. Unicaja sa dokázala dokonca odpútať až na 10 bodov, ale Mirotic strelil 7 bodov v rade a rozdiel v skóre sa menil (34:37).
V tretej štvrtine bol Real jednoznačne lepším tímom, kde hrali všetci hráči vyrovanane. Hostí držal nad hladinou iba Fitch, ale to im nemohlo stačiť na kvalitný výsledok (59:53).
Real si už v prvých dvoch minútach zabezpečil dvojciferný rozdiel v skóre. Problémy v obrane hostí a následné útočné doskoky nakoniec Realu v poslednej štvrtine pomohli ku potrebnej výhre.

26.2.2012 Real Madrid 90:72 Gran Canaria 2014 (Liga)
Real Madrid v domácej hale predviedol ďalší skvelý výkon. Dobrou hrou sa predviedol Sergio Llull, ktorý nazbieral 20 bodov a 4 asistencie.
Real si už od úvodu zabezpečil náskok a aj napriek tomu že hostia majú druhú najlepšiu obranu v lige, rýchle protiútoky kráľovského klubu nedokázali zastaviť. Na konci prvej štvrtiny na ukazovateli svietilo skóre 18:9.
V druhej štvrtine hral Real ešte oveľa rýchlejšie, s väčšou intenzitou bránenia a efektivitou streľby. V obrane dokázali doskočiť takmer všetky lopty, ktoré posúvali do rýchlych protiútokov. Ku koncu prvého polčasu síce ožili aj hostia, šnúrou 1:10, ale aj tak išli hráči Realu do šatne s bezpečným náskokom (48:34).
V úvode druhého polčasu Gran Canaria zlepšila svoju hru a náskok Realu začala pomaly pomocou vydarených striel spoza trojkovej línie znižovať. Laso požiadal o time-out, čo hráčov v bielom opäť "nakoplo" (68:55).
V poslednej štvrtine Real svoj náskok len udržiaval a s výsledokom boli spokojný aj fanúšikovia (90:72).
Najlepšími hráčmi boli Llull (20 bodov), Carroll (17 bodov) a Reyes (14 bodov).

1.3.2012 Montepaschi Siena 90:102 Real Madrid (Euroliga)
Hráči Realu síce v Taliansku dokázali vyhrať, ale postup do ďalšej fázy Euroligy nemali len vo svojich rukách. Gescrap vyhralo s Unicaja, čo znamená že biely balet v Eurolige končí.
Madridistas sa na výhru sústredili od úvodných minút. Obranná hra oboch tímov nebola príliš presvedčivá, čo sa útočníkom podarilo využívať. Celá prvá štvrtina ukázala len hru z jednej strany na druhú (28:26).
Real sa v druhej štvrtine zlepšil, ale domáci mali skvelú efektivitu striel za tri body. Ku koncu polčasu sa dokázali súperovi priblížiť na rozdiel jediného bodu (53:52).
V druhom polčase hráči vydali zo seba všetko. Zo začiatku boli v streľbe neistí, ale nátupom Begič sa aj tento aspekt hry zlepšil. Žiaľ aj domáci Moss dokázal svojmu tímu pomôcť a rozdiel v skóre sa nemenil, lenže teraz bol vo vedení Real Madrid (75:76).
Štvrtá štvrtina už bola v réžii Realu.  Domáci sa urputne bránili, ale na Madrid nestačili. Hráči už vedeli že Gescrap vyhral a nepostupujú ďalej, no ani to ich neodradilo a bojovali až do konca (90:102).
Najlepšími hráčmi boli Reyes (17 bodov) a Pocius (15 bodov).

4.3.2012 Blusens Monbus 69:83 Real Madrid (Liga)
Real získal ďalšie dôležité víťazstvo, v ktorom zažiaril Kyle Singler. Nastrieľal 21 bodov a premenil 75% zo svojich trojkových pokusov.
V prvej časti sa Realu podarilo nastrieľat vcelku dosť bodov a obrancovia si tak isto ako útočníci svoju úlohu dokázali dobre plniť (13:24).
Lasovi muži mali možnosť rozhodnúť zápas už v druhej štvrtine, ale v hre dosť poľavili a nechali šancu domácim udžať sa v hre (32:40).
Hráči Realu začali v druhom polčase zaostávať, ale Singler nakoniec všetko zachránil a po tretej štvrtine už mali dostatočný náskok (44:60).
V poslednej časti bola hra na oboch stranách vyrovnaná a tak si hostia odniesli do Madridu cenné víťazstvo (69:83).
Najlepšími hráčmi v bielom boli Singler (21 bodov) a Carroll (17 bodov).

Štatistiky Copa del Rey, ktorú hráči Realu dokázali vyhrať (viac TU) hovoria, že Felipe Reyes sa stal najlepšie doskakujúcim hráčom (162 doskokov) v histórii súťaže.

Hráčom mesiaca február (únor) sa stal Sergio Llull. Celkovo odohral tri ligové zápasy a jeho priemer je 15 bodov a 6.3 asistencií na zápas.