La Liga

blank

blank

Dvojtýždňové zhrnutie basketbalu

Čas 24. 01. 2012, 21:30 | Autor redakce | Zdroj realmadrid.com | rubrika: basketbal
Real Madrid Baloncesto je v dobrej forme
V basketbalovom celku sa za posledné dva týždne udialo niekoľko zaujímavých udalostí a my vám ich teraz prinášame v našom dvojtýždňovom zhrnutí.

8.1.2012 UCAM Murcia 60:91 Real Madrid (Liga)
Muži Pabla Lasa si po El Clásicu pripísali na konto ďalšie skvelé víťazstvo, pri ktorom na svetelnej tabuli svietilo pri menovke Realu Madrid Baloncesto o 31 bodov viac ako pri súperovi.
Real si už v úvodných minútach dokázal vydobyť 8 bodový náskok, ktorý si dokázali udržať až do konca prvej štvrtiny (16:23).
Dobrá podkošová hra v druhej štvrtine držala domácich v hre a to najmä zásluhou bývalého hráča Realu Madrid Sekulica. Hráči Realu si však aj tak náskok zvýšili a do šatne išli s 11 bodovým náskokom (30:41).
Na rozdiel od druhej štvrtiny, kedy sa im spoza trojkovej línie nedarilo, v tej tretej to začalo Realu sypať. Sekulic bol stále jediným hráčom domáceho tímu, ktorý dal aspoň 17 bodov, ale ani to nestačilo odvrátiť útočnú hrozbu Realu v podobe Carrolla, Rodrigueza a Tomica a Real tak stále zvyšoval svoj náskok (44:70).
Real v poslednej štvrtine trochu poľavil v defenzíve, ale vynahrádzala to produktivita v útoku a najmä hra spoza trojkovej čiary (60:91). Najlepší hráči zápasu boli Felipe Reyes (14 bodov) a Ante Tomic (13 bodov).

15.1.2012 Lucentum Alicante 86:92 Real Madrid(Liga)
Laso v tomto zápase použil dvoch vysokých hráčov Singlera a Suareza naraz a od začiatku, čo sa mu aj osvedčilo. Od začiatku Real určoval tempo zápasu a zahajoval rýchle protiútoky. Faul Ivanova dal príležitosť Realu k 12 bodovej šnúre. Suarez, Singler a (predovšetkým) Mirotic boli v prvej štvrtine ťahúňmi Realu (19:30).
Lucentum bolo bezmocné a sústredilo sa na streľbu spoza trojkovej čiary. Vďaka tejto taktike a taktiež vďaka nepresnej hre Realu sa domácim podarilo zápas otočiť a jednobodové vedenie si udržali až do konca štvrtiny (52:51).
V tretej štvrtine (najmä v úvodných minútach) videli diváci z oboch strán málo bodov. Alicante dokázalo zvýšiť svoj náskok na 5 bodov (70:65).
V štvrtej štvrtine bolo zásluhou Tomica a Reyesa skóre vyrovnané (84:84) a nakoniec rozhodol Carroll dvoma po sebe idúcimi trojkami za menej ako 30 sekúnd (86:92).

19.1.2012 Unicaja 80:81 Real Madrid (Euroliga)
Real Madrid si v TOP16 Euroligy pripísal v prvom zápase v Malage tesné víťazstvo 80:81. Domácim nepomohol ani skvelý výkon Zorica, ktorý nastrieľal 32 bodov.
Real do zápasu vstúpil správnou nohou, ale postupom času tempo hry spomalilo v dôsledku dobrej obrannej hry domácich. Singler, ktorý sa (ako sám povedal v rozhovore pre realmadrid.com) už dokonale aklimatizoval v tíme, predviedol skvelý výkon a aj vďaka nemu tím dosiahol šnúru 0:6. Unicaja, ale pred koncom prvej štvrtiny strhla vedenie na svoju stranu, keď premenila niekoľko striel spoza trojkovej línie (20:15).
Druhá štvrtina vyzerala ako na hojdačke - keď sa Real priblížil ku domácim, tí opäť odksočili. Singler pred koncom ešte vyrovnal na 37:37, ale následne Zoric opäť naklonil mysky váh na stranu Malagy (39:37).
V tretej štvrtine sa Realu konečne darilo a akonáhle sa ujal vedenia už si ho do konca tretej časti hry nepustil (58:62).
No v štvrtej štvrtine Malaga opäť zabojovala a od úvodu vyhrávala už 8:0. Skvelá tímová práca Realu však zabezpečila tesnú výhru hostí (80:81). Akcia, ktorá vyhrala zápas (spolupráca Rodriguez-Mirotic) bola ocenená ako najkrajšia akcia prvého týždňa nadstavbovej časti v Eurolige. Najlepšími hráčmi Realu boli Singler (13 bodov), Tomic a Mirotic (obaja po 12 bodov).

22.1.2012 Real Madrid 84:73 Caja Laboral (Liga)
V poslednom kole prvej polovice sezóny Real dokázal vyhrať na domácej palubovke s Caja Laboral, čo bola jeho štrnásta výhra v tejto časti sezóny.
Pablo Laso zmenil základnú päťku, ale na výsledku to nič nezmenilo. V prvých desiatich minútach poľahky získali 24 bodov a v ich hre nebolo cítiť pred druhou najlepšou obranou v lige ani najmenší náznak strachu. Pocius si skvele viedol v obrane a spolu s Tomicom nabádali súpera k zbytočným faulom (24:21).
V druhej časti začali hostia lepšie a po piatich minútach vyhrávali o 5 bodov, ale Real zlepšil svoju obrannú hru a zbierali jeden zisk lopty za druhým. Do šatne išli s jednobodovým náskokom (42:41).
Laso zmenil taktiku a to pridalo hre Realu tempo. Zvýšila sa účinnosť streľby a podobne aj doskokov. Veľkolepý blok Begiča dal Suarezovi šancu z následného protiútoku zvýšiť náskok na 8 bodov (68:60).
V poslednej štvrtine sa hostia zamerali na zisk bodov spoza perimetra. Laso si vyžiadal time-out aby hráči nabrali síl. Llull spečatil výhru Realu nádherným dunkom (84:73). Za najlepších hráčov vyhlásili Reyesa a Suareza.

V súčasnej sezóne má tím Realu Madrid najlepšiu štatistiku doskokov a asistencií v celej Lige Endesa. Je to zároveň najlepšia štatistika od sezóny 2006/07. V individuálnej štatistike sú Rodriguez a Llull na 5. resp. 6. mieste a tím v rebríčku asistencií nasleduje svojho trénera, ktorý je najlepším nahrávačom histórie ligy s bilanciou 2896 asistenci v 624 zápasoch.
Lasova družina nazbierala 247 asistencií (15,4 na hru) a 629 doskokov (39,3).